O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Baráž a kvalifikace: extraligu si zahrají Dobruška a Český Krumlov

O víkendu probíhala baráž o extraligu a kvalifikace o 1. ligu smíšených družstev. V nejvyšší soutěži zůstává Dobruška a nováčkem bude SKB Český Krumlov, sestupuje Slavia TU Liberec. Do 1. ligy postoupily celky Sokola Klimkovic a Sokola Meteor Praha Radotín B.

Extraligová baráž: v Českém Krumlově uspěli domácí

Baráže o dvě místa v extralize smíšených družstev se v Českém Krumlově zúčastnily čtyři týmy. Vedle domácího SKB to byl sedmý a osmý tým tabulky Sokol Dobruška a Slavia TU Liberec a vítěz východní části 1. ligy Montas Hradec Králové. V sobotu baráž lépe otevřely Dobruška a Krumlov, které porazily Hradec Králové a Liberec. Liberečtí definitivně ztratili naději na nejvyšší soutěž po druhé prohře s Hradcem v neděli dopoledne, naopak krumlovští si poradili i s Dobruškou. V závěrečném zápase pak jihočeský tým okolo reprezentantů Jaromíra Janáčka, Pavla Floriana a Lucie Černé; narychlo posílený také o Maxe Korenyho, deklasoval Montas HK, Dobruška si pak poradila s Libercem a udržela extraligovou příslušnost pro příští sezónu.

Výsledky extraligové baráže: Dobruška – Montas HK 7:1, Český Krumlov – Liberec 6:2, Český Krumlov – Dobruška 5:3, Montas HK – Liberec 5:3, Dobruška – Liberec 6:2, Český Krumlov – Montas HK 8:0

Kvalifikace o první ligu: postupují dva sokolské celky

Ve tříčlenné kvalifikaci o místo ve východní skupině 1. ligy se utkaly týmy Sokol Klimkovice, TJ Start Jihlava a TJ Montas Hradec Králové B. Domácího prostředí naplno využili klimkovičtí, kteří s kolektivem talentovaných hráčů převážně juniorského věku postupují poprvé do druhé nejvyšší soutěže.

Tělocvična v Proboštově pak hostila pětičlennou kvalifikaci o místo v západní skupině 1. ligy. Domácí TJ Proboštov doplnili Sokol Meteor Praha Radotín B, USK Plzeň B, TJ Sokol Křemže a BK Deltacar Benátky n. Jiz. B. Týmy Plzně i Křemže mohly litovat nemožnosti nasadit reprezentanty do 15 let Jana Loudu a Petra Berana, kteří souběžně startovali na svém MČR v Hradci Králové. Ambiciózní tým domácího Proboštova nakonec obsadil druhé místo, z postupu se raduje rezerva pražského Meteoru.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.04.2014]

Diskuze k článku

28.04.2014 11:20
Martin
Zdravím. Bylo by možné napsat sem, kdo hrál za Sokol Meteor Praha Radotín B? Díky za vstřícnost.
29.04.2014 00:01
Tomáš Krajča
Já bohužel sestavy týmů pro kvalifikaci neznám - oficiálně ještě výsledky nebyly zveřejněny.
30.04.2014 08:33
tom
zkus ty neofic. vysledky http://www.badmintonckrumlov.cz/default.asp?ids=120&idc=4064

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Novinky z českého badmintonu: ME veteránů 2012 bude hostit Jablonec!

Na české badmintonové scéně je v posledních dnech živo. Rozhodlo se například o tom, že Jablonec uspořádá v roce 2012 mistrovství Evropy veteránů. Přinášíme také čerstvé novinky ze sněmu Českého badmintonového svazu.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Tipovací soutěž: vítězkou prvního kola Tereza Holečková

Velmi vyrovnané bylo první kolo tipovací soutěže na utkání extraligy a 1. ligy smíšených družstev. Vítězkou se nakonec stala Tereza Holečková.

Tipovačka na extraligu: Miloslav Beznoska nasadil k trháku

O víkendu proběhl 5. hrací víkend extraligy a první ligy družstev dospělých – a také 5. kolo tipovací soutěže. Suverénně v něm zvítězil Miloslav Beznoska a vybudoval si výrazný náskok v čele celkového pořadí.

Tipovací soutěž: třetí kolo vyhrál Miloš Chaloupka

S velkým náskokem ovládl třetí kolo tipovačky na extraligu Miloš Chaloupka. Druhé vítězství v řadě za sebou ho vyneslo na druhé místo celkového pořadí soutěže.

Tipovací soutěž: vyrovnané kolo zvládl nejlépe Miloš Chaloupka

Hodně vyrovnané bylo startovní pole tipujících ve druhém kole soutěže. O půl bodu zvítězil Miloš Chaloupka, ale zdatně si vedla i celá řada dalších účastníků.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS