O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Baráž a kvalifikace: extraligu si zahrají Dobruška a Český Krumlov

O víkendu probíhala baráž o extraligu a kvalifikace o 1. ligu smíšených družstev. V nejvyšší soutěži zůstává Dobruška a nováčkem bude SKB Český Krumlov, sestupuje Slavia TU Liberec. Do 1. ligy postoupily celky Sokola Klimkovic a Sokola Meteor Praha Radotín B.

Extraligová baráž: v Českém Krumlově uspěli domácí

Baráže o dvě místa v extralize smíšených družstev se v Českém Krumlově zúčastnily čtyři týmy. Vedle domácího SKB to byl sedmý a osmý tým tabulky Sokol Dobruška a Slavia TU Liberec a vítěz východní části 1. ligy Montas Hradec Králové. V sobotu baráž lépe otevřely Dobruška a Krumlov, které porazily Hradec Králové a Liberec. Liberečtí definitivně ztratili naději na nejvyšší soutěž po druhé prohře s Hradcem v neděli dopoledne, naopak krumlovští si poradili i s Dobruškou. V závěrečném zápase pak jihočeský tým okolo reprezentantů Jaromíra Janáčka, Pavla Floriana a Lucie Černé; narychlo posílený také o Maxe Korenyho, deklasoval Montas HK, Dobruška si pak poradila s Libercem a udržela extraligovou příslušnost pro příští sezónu.

Výsledky extraligové baráže: Dobruška – Montas HK 7:1, Český Krumlov – Liberec 6:2, Český Krumlov – Dobruška 5:3, Montas HK – Liberec 5:3, Dobruška – Liberec 6:2, Český Krumlov – Montas HK 8:0

Kvalifikace o první ligu: postupují dva sokolské celky

Ve tříčlenné kvalifikaci o místo ve východní skupině 1. ligy se utkaly týmy Sokol Klimkovice, TJ Start Jihlava a TJ Montas Hradec Králové B. Domácího prostředí naplno využili klimkovičtí, kteří s kolektivem talentovaných hráčů převážně juniorského věku postupují poprvé do druhé nejvyšší soutěže.

Tělocvična v Proboštově pak hostila pětičlennou kvalifikaci o místo v západní skupině 1. ligy. Domácí TJ Proboštov doplnili Sokol Meteor Praha Radotín B, USK Plzeň B, TJ Sokol Křemže a BK Deltacar Benátky n. Jiz. B. Týmy Plzně i Křemže mohly litovat nemožnosti nasadit reprezentanty do 15 let Jana Loudu a Petra Berana, kteří souběžně startovali na svém MČR v Hradci Králové. Ambiciózní tým domácího Proboštova nakonec obsadil druhé místo, z postupu se raduje rezerva pražského Meteoru.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.04.2014]

Diskuze k článku

28.04.2014 11:20
Martin
Zdravím. Bylo by možné napsat sem, kdo hrál za Sokol Meteor Praha Radotín B? Díky za vstřícnost.
29.04.2014 00:01
Tomáš Krajča
Já bohužel sestavy týmů pro kvalifikaci neznám - oficiálně ještě výsledky nebyly zveřejněny.
30.04.2014 08:33
tom
zkus ty neofic. vysledky http://www.badmintonckrumlov.cz/default.asp?ids=120&idc=4064

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. liga: napínavý boj o místa v nadstavbové části

1. liga, druhá nejvyšší domácí soutěž smíšených družstev, měla v sobotu 8. ledna na programu důležité třetí kolo základní části, po němž se tabulka dělí na skupinu o postup a o udržení. V dramatickém boji si vedoucí postavení na ...

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

16.-17. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit vrcholný turnaj - finále play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na utkání čtyř nejlepších smíšených družstev o titul. Více na www.playoff-badminton.cz.

Badmintonová tipovací soutěž

Badmintonweb.cz připravil 3.ročník  tipování výsledků EXTRALIGY družstev dospělých. Odhadněte správně výsledky aktuálního kola a vyhrajte tričko od společnosti Yonex. Celkový vítěz obdrží raketu podle svého výběru!

Max Koreny: „Myslím, že už začínám být doma.“

Max Koreny je bez diskuse turnajovým zjevením letošní sezóny. Kanaďan, který trénuje v Hořovicích pod vedením Petra Koukala, předvedl skvělé výkony na individuálních turnajích a stal se oporou pražského Meteoru. Nedávno navíc ...

Extraliga: Český Krumlov má jistý postup do semifinále

Ani v posledním předvánočním kole si nováček z Českého Krumlova nepokazil doposud stoprocentní bilanci. Se šesti výhrami vede tabulku extraligy a má jistotu účasti ve finálovém turnaji play-off.

Badminton pro handicapované: zatím ticho po pěšině

Badminton je sportem otevřeným pro všechny – včetně handicapovaných. Ty v zahraničí sdružuje organizace I.B.A.D., která nabízí modifikace pravidel badmintonu pro vozíčkáře. Ve 28 zemích světa mohou handicapovaní sportovci soutěžit ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!