O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Baráž a kvalifikace: extraligu si zahrají Dobruška a Český Krumlov

O víkendu probíhala baráž o extraligu a kvalifikace o 1. ligu smíšených družstev. V nejvyšší soutěži zůstává Dobruška a nováčkem bude SKB Český Krumlov, sestupuje Slavia TU Liberec. Do 1. ligy postoupily celky Sokola Klimkovic a Sokola Meteor Praha Radotín B.

Extraligová baráž: v Českém Krumlově uspěli domácí

Baráže o dvě místa v extralize smíšených družstev se v Českém Krumlově zúčastnily čtyři týmy. Vedle domácího SKB to byl sedmý a osmý tým tabulky Sokol Dobruška a Slavia TU Liberec a vítěz východní části 1. ligy Montas Hradec Králové. V sobotu baráž lépe otevřely Dobruška a Krumlov, které porazily Hradec Králové a Liberec. Liberečtí definitivně ztratili naději na nejvyšší soutěž po druhé prohře s Hradcem v neděli dopoledne, naopak krumlovští si poradili i s Dobruškou. V závěrečném zápase pak jihočeský tým okolo reprezentantů Jaromíra Janáčka, Pavla Floriana a Lucie Černé; narychlo posílený také o Maxe Korenyho, deklasoval Montas HK, Dobruška si pak poradila s Libercem a udržela extraligovou příslušnost pro příští sezónu.

Výsledky extraligové baráže: Dobruška – Montas HK 7:1, Český Krumlov – Liberec 6:2, Český Krumlov – Dobruška 5:3, Montas HK – Liberec 5:3, Dobruška – Liberec 6:2, Český Krumlov – Montas HK 8:0

Kvalifikace o první ligu: postupují dva sokolské celky

Ve tříčlenné kvalifikaci o místo ve východní skupině 1. ligy se utkaly týmy Sokol Klimkovice, TJ Start Jihlava a TJ Montas Hradec Králové B. Domácího prostředí naplno využili klimkovičtí, kteří s kolektivem talentovaných hráčů převážně juniorského věku postupují poprvé do druhé nejvyšší soutěže.

Tělocvična v Proboštově pak hostila pětičlennou kvalifikaci o místo v západní skupině 1. ligy. Domácí TJ Proboštov doplnili Sokol Meteor Praha Radotín B, USK Plzeň B, TJ Sokol Křemže a BK Deltacar Benátky n. Jiz. B. Týmy Plzně i Křemže mohly litovat nemožnosti nasadit reprezentanty do 15 let Jana Loudu a Petra Berana, kteří souběžně startovali na svém MČR v Hradci Králové. Ambiciózní tým domácího Proboštova nakonec obsadil druhé místo, z postupu se raduje rezerva pražského Meteoru.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.04.2014]

Diskuze k článku

28.04.2014 11:20
Martin
Zdravím. Bylo by možné napsat sem, kdo hrál za Sokol Meteor Praha Radotín B? Díky za vstřícnost.
29.04.2014 00:01
Tomáš Krajča
Já bohužel sestavy týmů pro kvalifikaci neznám - oficiálně ještě výsledky nebyly zveřejněny.
30.04.2014 08:33
tom
zkus ty neofic. vysledky http://www.badmintonckrumlov.cz/default.asp?ids=120&idc=4064

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Praha má talent: celostátní turnaj U11

V Českém Krumlově se o víkendu 2.-3. října odehrál 5. ročník celostátního turnaje kategorie U11: Badminton Czech Talent 2010. O svá první vítězství soupeřili desetiletí a mladší badmintonisté. Soutěž týmů vyhrál Výběr Prahy, ...

Badminton Czech Talent 2011: čeští talenti nestačili slovenským

V Českém Krumlově proběhl o víkendu 5.-6. listopadu tradiční turnaj výběrů kategorie U11. Nejmladší hráči ze všech krajů ČR se tentokrát museli sklonit před uměním hráčů slovenského oddílu Sokol Ilava.

Badmintonová olympiáda: zvítězilo družstvo z Mostu

Vítězi Badmintonové olympiády – soutěže pro družstva hráčů kategorie U11 – se v domácí tělocvičně stali hráči Super Stars Most. Pilotního ročníku se zúčastnila čtrnáctka družstev z celé republiky.

Barážový víkend: Liberec a Brno B postoupily do 1. ligy

O víkendu proběhla barážová utkání o účast v dalším ročníku nejvyšší české soutěže a také západní a východní skupiny. Do první ligy postoupila družstva Slavia TU Liberec a Sokol Veselý Brno Jehnice B, naopak do západní skupiny ...

Baráž o extraligu: nejvyšší soutěž budou hrát Liberec a Plzeň

 V Hradci Králové se v sobotu rozhodovalo o dvou účastnících nejvyšší soutěže družstev v baráži. Extraligovou příslušnost si udržel loni sedmý tým Slavie TU Liberec, spolu se Severočechy pak postoupí vítěz západní skupiny 1. ligy ...

Českokrumlovský pohár: nejlepší třináctky jsou z jihu Čech

Český Krumlov hostil o víkendu 24.-25. května tradiční turnaj regionálních výběrů do 13 let. V konkurenci devíti družstev se na první příčku prosadily Jižní Čechy.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!