O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Banuinvest International: dobré výkony Kopřivy a Černé

Na turnaji evropského circuitu v Rumunsku se naši reprezentanti k medailím neprosadili. Svými výkony v kvalifikaci i hlavní soutěži potěšili Ondřej Kopřiva a Lucie Černá. Finálový den přinesl pestré spektrum vítězů a dvě napínavé třísetové bitvy.

Česká stopa: Kopřiva a Černá došli z kvalifikace do druhého kola

O to dostat se z kvalifikace do hlavní soutěže se pokoušelo hned několik našich reprezentantů. Podařilo se to jen dvěma z nich – oba se navíc odpíchli k výhře i v prvním kole. Překvapivé to bylo u Ondřeje Kopřivy, který ve finále kvalifikace zdolal Jaromíra Janáčka, v hlavní soutěži pak porazil Luku Petriče ze Slovinska a podlehl až ve třech setech Mikkelu Mikkelsenovi z Dánska. Pavel Florián měl hlavní soutěž jistou, v prvním kole ale nestačil na Henrika Totha z Maďarska. Lucie Černá dokázala v prvním kole turnaje porazit slovenskou jedničku Moniku Fašungovou, nestačila až na ruskou hráčku Rominu Gabdullinovou. Zuzana Pavelková podlehla hned v prvním kole soupeřce z Irska.

V mixu nás zastupovala českokrumlovská dvojice Jaromír Janáček – Lucie Černá. Na tři sety podlehli v prvním kole maďarské dvojici Vargových. Mezi ženami Kateřina Tomalová a Šárka Křížková nejprve postoupily díky odhlášení soupeřek z Nigérie, následně podlehly indonéskému páru. Mezi muži měli Tomáš a Ondřej Kopřivovi první kolo díky nasazení volné, pak nestačili na pozdější finalisty z Indonésie.

Finálový den přinesl řadu pěkných zápasů a pestré vítěze: ani jedna země nezískala více než jednu zlatou medaili. Turnaj přitom řádně gradoval: poslední dva zápasy se hrály na tři sety a závěrečná čtyřhra mužů trvala rovnou hodinu!

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Melati Daeva Oktaviani, Edi Subaktiar (Indonésie) – Elisabeth Baldaufová, Roman Zirnwald (Rakousko) 21:19 21:18
dvouhra mužů: Marcel Reuter (Německo) – Iztok Utroša (Slovinsko) 21:17 21:17
dvouhra žen: Kana Itoová - Ayumi Mineová (obě Japonsko) 21:19 21:12
čtyřhra žen: Sandra-Maria Jensenová, Line Kjaersfeldtová (Dánsko) – Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) 21:19 17:21 21:16
čtyřhra mužů: Laurent Constantin, Sebastien Vincent (Francie) – Arya Maulana Adiartama, Edi Subaktiar (Indonésie) 21:18 20:22 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.03.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Mistrovství světa: vypadli bratři Kopřivové i Vondra

Druhý den znamenal konec postupových nadějí pro další české reprezentanty. Jan Vondra nestačil na německého nasazeného hráče Marca Zwieblera, v úplně posledním zápase úterního programu pak Tomáš a Ondřej Kopřivovi podlehli ...

Benátecký pohár: Indonésané zvládli tři z pěti finálových bitev

Gustiani Megawati Sari a Viki Indra Okvana byli hlavními hvězdami 16. ročníku Benáteckého poháru – turnaje GPB dospělých. Z pěti finálových účastí nakonec proměnili v zisk prvního místa tři.

Bratři Kopřivové: "Mrzelo nás, že se nehraje na tři vítězné sety."

Tomáš a Ondřej Kopřivovi ve druhém kole pařížského šampionátu podlehli prvním nasazeným a světovým jedničkám, malajsijské dvojici Koo Kien Keat, Tan Boon Heong. Se čtenáři BadmintonWebu se podělí o své dojmy z účinkování na ...

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Polish International: hubené výsledky českých hráčů

Ačkoliv se zařadili v některých případech mezi nasazené, Čechům se na mezinárodním mistrovství Polska příliš nedařilo. Jedinou výhru si připsala ve dvouhře Kateřina Tomalová.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!