O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Banuinvest International: dobré výkony Kopřivy a Černé

Na turnaji evropského circuitu v Rumunsku se naši reprezentanti k medailím neprosadili. Svými výkony v kvalifikaci i hlavní soutěži potěšili Ondřej Kopřiva a Lucie Černá. Finálový den přinesl pestré spektrum vítězů a dvě napínavé třísetové bitvy.

Česká stopa: Kopřiva a Černá došli z kvalifikace do druhého kola

O to dostat se z kvalifikace do hlavní soutěže se pokoušelo hned několik našich reprezentantů. Podařilo se to jen dvěma z nich – oba se navíc odpíchli k výhře i v prvním kole. Překvapivé to bylo u Ondřeje Kopřivy, který ve finále kvalifikace zdolal Jaromíra Janáčka, v hlavní soutěži pak porazil Luku Petriče ze Slovinska a podlehl až ve třech setech Mikkelu Mikkelsenovi z Dánska. Pavel Florián měl hlavní soutěž jistou, v prvním kole ale nestačil na Henrika Totha z Maďarska. Lucie Černá dokázala v prvním kole turnaje porazit slovenskou jedničku Moniku Fašungovou, nestačila až na ruskou hráčku Rominu Gabdullinovou. Zuzana Pavelková podlehla hned v prvním kole soupeřce z Irska.

V mixu nás zastupovala českokrumlovská dvojice Jaromír Janáček – Lucie Černá. Na tři sety podlehli v prvním kole maďarské dvojici Vargových. Mezi ženami Kateřina Tomalová a Šárka Křížková nejprve postoupily díky odhlášení soupeřek z Nigérie, následně podlehly indonéskému páru. Mezi muži měli Tomáš a Ondřej Kopřivovi první kolo díky nasazení volné, pak nestačili na pozdější finalisty z Indonésie.

Finálový den přinesl řadu pěkných zápasů a pestré vítěze: ani jedna země nezískala více než jednu zlatou medaili. Turnaj přitom řádně gradoval: poslední dva zápasy se hrály na tři sety a závěrečná čtyřhra mužů trvala rovnou hodinu!

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Melati Daeva Oktaviani, Edi Subaktiar (Indonésie) – Elisabeth Baldaufová, Roman Zirnwald (Rakousko) 21:19 21:18
dvouhra mužů: Marcel Reuter (Německo) – Iztok Utroša (Slovinsko) 21:17 21:17
dvouhra žen: Kana Itoová - Ayumi Mineová (obě Japonsko) 21:19 21:12
čtyřhra žen: Sandra-Maria Jensenová, Line Kjaersfeldtová (Dánsko) – Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) 21:19 17:21 21:16
čtyřhra mužů: Laurent Constantin, Sebastien Vincent (Francie) – Arya Maulana Adiartama, Edi Subaktiar (Indonésie) 21:18 20:22 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.03.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Benátecký pohár: jubilejní ročník turnaje GPA

Medaile pro juniorské reprezentanty z věkové kategorie U17, dvě výhry Kateřiny Tomalové či přetrženou achillovku Hany Milisové – to vše přinesl jubilejní 20. ročník Benáteckého poháru – Memoriálu Petra Martince st.

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS