O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Banuinvest International: dobré výkony Kopřivy a Černé

Na turnaji evropského circuitu v Rumunsku se naši reprezentanti k medailím neprosadili. Svými výkony v kvalifikaci i hlavní soutěži potěšili Ondřej Kopřiva a Lucie Černá. Finálový den přinesl pestré spektrum vítězů a dvě napínavé třísetové bitvy.

Česká stopa: Kopřiva a Černá došli z kvalifikace do druhého kola

O to dostat se z kvalifikace do hlavní soutěže se pokoušelo hned několik našich reprezentantů. Podařilo se to jen dvěma z nich – oba se navíc odpíchli k výhře i v prvním kole. Překvapivé to bylo u Ondřeje Kopřivy, který ve finále kvalifikace zdolal Jaromíra Janáčka, v hlavní soutěži pak porazil Luku Petriče ze Slovinska a podlehl až ve třech setech Mikkelu Mikkelsenovi z Dánska. Pavel Florián měl hlavní soutěž jistou, v prvním kole ale nestačil na Henrika Totha z Maďarska. Lucie Černá dokázala v prvním kole turnaje porazit slovenskou jedničku Moniku Fašungovou, nestačila až na ruskou hráčku Rominu Gabdullinovou. Zuzana Pavelková podlehla hned v prvním kole soupeřce z Irska.

V mixu nás zastupovala českokrumlovská dvojice Jaromír Janáček – Lucie Černá. Na tři sety podlehli v prvním kole maďarské dvojici Vargových. Mezi ženami Kateřina Tomalová a Šárka Křížková nejprve postoupily díky odhlášení soupeřek z Nigérie, následně podlehly indonéskému páru. Mezi muži měli Tomáš a Ondřej Kopřivovi první kolo díky nasazení volné, pak nestačili na pozdější finalisty z Indonésie.

Finálový den přinesl řadu pěkných zápasů a pestré vítěze: ani jedna země nezískala více než jednu zlatou medaili. Turnaj přitom řádně gradoval: poslední dva zápasy se hrály na tři sety a závěrečná čtyřhra mužů trvala rovnou hodinu!

Kompletní výsledky finálových zápasů:

smíšená čtyřhra: Melati Daeva Oktaviani, Edi Subaktiar (Indonésie) – Elisabeth Baldaufová, Roman Zirnwald (Rakousko) 21:19 21:18
dvouhra mužů: Marcel Reuter (Německo) – Iztok Utroša (Slovinsko) 21:17 21:17
dvouhra žen: Kana Itoová - Ayumi Mineová (obě Japonsko) 21:19 21:12
čtyřhra žen: Sandra-Maria Jensenová, Line Kjaersfeldtová (Dánsko) – Gabriela a Stefani Stoevovy (Bulharsko) 21:19 17:21 21:16
čtyřhra mužů: Laurent Constantin, Sebastien Vincent (Francie) – Arya Maulana Adiartama, Edi Subaktiar (Indonésie) 21:18 20:22 21:17

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.03.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zuzana Pavelková: „Asijské trénování je opakem toho dánského.“

Vyzpovídali jsme českou reprezentantku Zuzanu Pavelkovou. Kmenová hráčka přerovského klubu absolvovala v minulosti tréninky v Malajsii, nyní se připravuje v dánském Odense. Jaké jsou rozdíly mezi dánským a asijským badmintonem?

Zranění ukončilo sezónu Pavlu Floriánovi

Nečekané a nepříjemné patálie prožil na konci května Pavel Florián. Český reprezentant musel podstoupit operaci menisku pravého kolene a sezóna tak pro něj předčasně skončila.

Známe los mistrovství světa

Los MS byl k českým hráčům pro první kola mírný, mají ale možnost postavit se i největším favoritům. Dostane Kristína Gavnholt možnost potrápit olympijskou vítězku Li Xuerui?

Zítra startuje Mezinárodní mistrovství ČR

V Brně zítra kvalifikačními duely odstartuje prestižní turnaj Thwack Czech International – mezinárodní mistrovství ČR přilákalo i letos početnou a kvalitní účast. Špička evropského badmintonu se na prodloužený víkend stěhuje do ...

Z tréninku reprezentace: trable s barvičkami

Chcete vidět, jak trénuje česká badmintonová reprezentace? Hana Milisová nahrála na svůj YouTube účet záznam cvičení pohybu po kurtu, které je hodně náročné – ne tolik fyzicky, ale spíše mentálně.

Yonex Dutch Open: japonský a ruský double

Ve dnech 19.-24. října se v nizozemském Almere konal další velký turnaj evropského circuitu. Na mezinárodním mistrovství Nizozemska se nejvíce dařilo zástupcům Ruska a Japonska – oba reprezentační výběry získaly po dvou zlatých ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!