O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

BadmintonWeb tipuje: kdo vyhraje olympiádu?

Tipovat je vždy ošidné. Ale proč si krátce před zahájením badmintonových bojů londýnské olympiády nezaspekulovat, kdo si vybojuje zlaté medaile? Čtěte tipy BadmintonWebu doplněné o romantická přání.

Dvouhra mužů: Lin Dan (Čína)

Srdce hovoří pro malajského bojovníka Lee Chong Wei, ale rozum se musí přiklonit ke zlaté obhajobě Lin Dana. Levoruký čínský badmintonista je hrající legendou našeho sportu. V Pekingu 2008 ukázal instinkt zabijáka a v důležitých utkáních pravidelně svého největšího rivala poráží. Útočná hra založená na rychlém pohybu, prudkých, agresivních úderech v zadní části kurtu a bleskovém zakončování na síti je něčím, na co nedokázali už po mnoho let soupeři z celého světa najít protizbraň. Lin Dan projde pavoukem jako nůž máslem a opravdu se zapotí až v semifinálovém a finálovém duelu.

Romantické přání: vítězství Petera Gadeho. Na dánské legendě už začínají být znát roky, ale kdo ví, co s ním výjimečná atmosféra dokáže udělat. Gade se držel na špičce světového badmintonu víc než dvě dekády a měl by se loučit jako šampion.

Dvouhra žen: Li Xuerui (Čína)

Také zlato z turnaje ve dvouhře žen si odnese čínská hráčka. Vybírat mezi Wang Xin, která měla loni vynikající sérii turnajových vítězství, mistryní světa a dlouhodobou čínskou jedničkou Wang Yihan, či stálicí letošního kalendářního roku Li Xuerui, je těžké. Ale má-li padnout volba na jedinou čínskou badmintonistku, věříme aktuálně v nejlepší formě hrající Li. Další adeptky cenných kovů jako Saina Nehwalová, Tine Baunová nebo Juliane Schenková mohou překvapit v jednom zápase, ale celou cestu až ke zlaté medaili nebudou schopny ujít.

Romantické přání: vítězství Ratchanok Inthanonové. Mladičká Thajka by se zařadila do galerie juniorských šampionů po bok Mii Audiny a udělala gigantický skok ve slibně nastartované kariéře.

Čtyřhra mužů: Lee Yong Dae – Jung Jae Sung (Korea)

I přes taktickou vyzrálost dvojice Boe-Mogensen a dravost mladších asijských párů se ve čtyřhře mužů odehraje očekávané finále. Cai Yun a Fu Haifeng v něm vyzvou korejský pár Lee Yong Dae – Jung Jae Sung. Bude to úžasná přestřelka na tři sety, oslava útočného badmintonu, dynamické a krásné hry. A kdo z ní vyjde jako vítěz? Vzájemná bilance obou elitních párů je vzácně vyrovnaná: Lee a Jung vyhráli 11 duelů, Cai a Fu 10. BadmintonWeb odhaduje, že se tentokrát stejně jako ve finále All England 2012 budou radovat Korejci.

Romantické přání: se tentokrát neliší od reálného odhadu. Když není ve startovním poli Markis Kido, musím držet palce jiným nevysokým borcům: teď je na řadě s popřením předsudků "trpaslík" Jung.

Čtyřhra žen: Wang Xiaoli – Yu Yang (Čína)

Ve čtyřhře žen je tipování vítězů skutečně prosté. Kdo jiný by to měl být než světové jedničky Wang Xiaoli a Yu Yang – mistryně světa z Londýna a pár, který hraje tak trochu jinou čtyřhru než zbytek konkurence: plnou razantních úderů a výměn podobných těm mužským. Yu Yang má výjimečně dobrou šanci obhájit zlato z roku 2008 – v Pekingu zvítězila společně s Du Jing. A v odhadu můžeme jít s klidem ještě dál: finále bude čistě čínskou záležitostí...

Romantické přání: usměvavé a pohledné Dánky Pedersenová a Juhlová by mohly roztrpčit veškerou asijskou konkurenci s hravostí sobě vlastní. Snad jen: holky, na finále si prosím neberte ty dlouhé legíny...

Smíšená čtyřhra: Tantowi Ahmad – Liliyana Natsirová (Indonésie)

Dva nejvýše nasazené páry z Číny Zhang Nan – Zhao Yunlei a Xu Chen – Ma Jin jsou jistě velkými favority. Ale něco nám říká, že své letité zkušenosti a chytrou rozehrávku zúročí Liliyana Natsirová. Indonéská mixérka bude mít po svém boku namísto Novy Widianty (s ním obsadila v Pekingu 2008 druhé místo) čerstvou krev v podobě Tantowi Ahmada. A právě jeho relativní mládí (Ahmadovi je čerstvě 25 let) a "divokost" budou klíčem k vítězství. Medaili by pak zásluhou dvojice Fischer-Pedersenová mohla slavit v mixu i Evropa.

Romantické přání: jaký jiný olympijský příběh by mohl mít v Londýně větší ohlas, než zlato pro Chrise Adcocka a Imogen Bankierovou? Budou to mít složité, ale odhodlání a vůle jim rozhodně nechybí.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [27.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Smíšená čtyřhra: parádní evropská disciplína

Zatímco v ostatních disciplínách jsou favority bez debat Asiaté, v mixu mohou na úspěch myslet také Evropané – ostatně Thomas Laybourn a Kamilla Rytter-Juhlová (Dánsko) dokonce obhajují loňský titul. O ten letošní se porvou s ...

Thomas Cup 2010: Čína porazila ve finále Indonésii 3:0

Zatímco finále Uber Cupu přineslo překvapení na úkor největšího favorita, ve finále Thomas Cupu Čína odehrála svou roli velkého favorita svědomitě. Za necelé tři hodiny porazila Indonésii 3:0 a stala se mistrem světa v soutěži ...

Denmark Open: Čína byla tentokrát suverénní

Všechny zlaté medaile na turnaji Super Series v dánském Odense posbírali reprezentanti Číny. Singlovou výhru si po napínavém průběhu vybojoval světový šampion Chen Long.

Kristína Gavnholt podlehla Juliane Schenkové

Vyrovnaný duel svedla v základní skupině londýnské olympiády Kristína Gavnholt s německou favoritkou a šestou hráčkou světa Juliane Schenkovou. V napínavém zápase podlehla německé hráčce ve dvou setech.

Indonesia Open: ve fantastické atmosféře se dařilo Dánům

Výjimečný turnaj i v rámci světové Super Serie hostila tento týden Indonésie. Před bouřícími tribunami se k výrazným úspěchům prosadili dánští badmintonisté – vítězi turnaje v Jakartě se stali Jan O. Jorgensen a mix ...

French Open: parádní drama ve dvouhře mužů

Vrcholný seriál turnajů Super Series pokračoval turnajem v Paříži. Největším zážitkem pro všechny návštěvníky stadionu Pierra De Coubertina bylo finále dvouhry mužů, které skončilo výhrou tchajwanského hráče Chou Tien Chena.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!