O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badmintonová videohra: Mario a Sonic na olympiádě

Na trh se dostává videohra Mario & Sonic at London 2012 Olympic Games. Mezi řadou jiných disciplín najdeme i badminton, zpracovaný s překvapivou realističností, ale zároveň arkádově.

Kreslené postavičky se vydávají do Londýna

Videohra s Mariem a Sonicem navazuje na úspěšnou kolekci sportovních miniher, která vyšla už u příležitosti zimních Her 2008 a letní olympiády v roce 2006. K dispozici je verze pro konzoli Nintendo Wii a také odlehčená kapesní verze pro handheld DS. Jde o tituly, které dávají dohromady dříve nesmiřitelné nepřátele: hrdiny řady plošinovek, které vznikaly pro konkurenční systémy. Kníratý instalatér Mario byl odjakživa zásadní postavou Nintenda, modrý ježek Sonic zase vlajkovou lodí Segy. Nyní se tedy dva rivalové (a další známé charaktery z obou herních vesmírů) utkávají na jednom kolbišti v dráhové cyklistice, atletice, plavání... a také badmintonu.

Badmintonová minihra: realistické detaily i arkádovost

Pečlivé testování recenzní verze hry, která se v ČR začne prodávat až 18. listopadu, odhalilo, že byl badminton zpracován ve formě arkády, jež ale sympaticky přináší i některé realistické detaily. V olympijské sbírce najdeme výhradně možnost hráč čtyřhry. Staví se tu proti sobě rozmanité postavičky i uživatelské avatary, lze hrát jednotlivé zápasy i malý turnaj, vždy na krátké sety do 5 bodů. K ovládání slouží Wii Remote – ovladač připomínající dálkové ovládání televize s gyroskopickým rozpoznáváním pohybu, takže se hraje prostřednictvím "máchání", jež připomíná skutečné údery.

Ačkoliv je celkově hraní značně arkádové, včetně super-úderů, když se povede dlouhá výměna, povedlo se tvůrcům zachytit některé specificky badmintonové pohyby a údery. Hráči se tak staví k podání na backhand – logicky, hraje se čtyřhra, už to je ale velké vítězství ;-) Velmi realistická je pozice při smeči z výsoku. Hráči mají možnost vedle drivů, lobů a smečů po přidržení tlačítka B také míč zkrátit na síť. To vše slouží autorům ke cti. Bohužel ale zároveň hra zvýhodňuje dlouhý servis a není přesvědčivá při vyhodnocování pohybu. Často tak máte pocit, že hrajete doleva, ale míček letí doprava – a na nějaké z kurtu naučení fintičky můžete také zapomenout.

Badminton v mario-sonicovské olympiádě není zdaleka dokonalý a sám o sobě nevydrží na dlouhé hodiny. Je to ale důstojná minihra z balíku, který si nehraje na realistickou simulaci a dobře pobaví – a i když je to nejspíš trochu smutné konstatování, lepší virtuální badminton v tuto chvíli na trhu nenajdete...

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [10.11.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Cvičení se švihadlem: kondiční příprava (nejen) pro badminton

 Švihadlo patří mezi základní pomůcky v tréninku badmintonistů. Sledujte pestré možnosti jeho využití na šestici videí z produkce BadmintonCoach.cz - naučíte se se švihadlem rozběhat, rozcvičit, a dostanete tipy na frekvenční i ...

Finty v tréninku: inspirujte se sedmičkou videí

 Zadržené a překvapivé údery nejsou jen doménou hráčů světové špičky. Zvládne je každý; dokonce i děti. Podívejte se na fintičky z příjmu, při hře na síti i v zadní části kurtu v podání mladých hráčů z pražských oddílů.

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

Finty v tréninku: trojitá porce překvapivých úderů

 Sledujte tři nová videa z produkce BadmintonCoach.cz a naučte se spodní backhandový slice, překvapivý forehandový lob z příjmu nebo zatajený backhandový lob, který můžete znát z jedinečného provedení Petera Gadeho...

Finty v tréninku: překvapivé varianty kraťasů

 Sledujte tři nová videa s fintičkami, které se tentokrát odehrávají v předních rozích a zahrnují zadržené varianty kraťasů na síti. Finty můžete zařadit do tréninku už od nejmladších kategorií.

Backhandové podání: sledujte seriál tréninkových videí

 Co všechno umožňují a co naopak zapovídají pravidla pro podání? Jaká je správná technika krátkého či dlouhého servisu? A jak podávat takticky, variabilně a přitom konzistentně? Poradí vám čtveřice tréninkových videí.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS