O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.

Badmintonisté roku: naše singlové jedničky

Titul badmintonista roku 2010 si v hlasování odborné poroty složené ze zástupců svazu a ligových družstev vybojoval Petr Koukal. Náš nejlepší singlista byl oceněn za výjimečnou formu a výsledky v průběhu kalendářního roku. Badmintonistkou roku 2010 byla podle stejného klíče zvolena naše nejlepší singlistka Kristína Ludíková - tituly nejlepších hráčů tedy brali titíž badmintonisté jako loni, naši zástupci na olympijských hrách 2008 v Pekingu a velké naděje pro olympiádu nadcházející.

Nejlepší junioři: Lukáš Zevl a Lucie Havlová

Ačkoliv Lukáš Zevl v juniorských kategoriích skončil už v polovině kalendářního roku 2010, zanechal za sebou výraznou stopu například v podobě účasti na finále evropského circuitu a stal se juniorem roku 2010. Titul juniorky roku 2010 si vybojovala jeho mixová partnerka a také tréninková sparing partnerka Lucie Havlová - jednička naši juniorské reprezentace a hráčka, na níž trenér Michal Turoň nejvíce spoléhá.

Trenérkou roku Markéta Osičková, počinem úspěch družstev

Titul trenér roku 2010 připadl zcela po právu Markétě Osičková, jejíž poctivá a mimořádně kvalitní práce s mládeži v oddílu Astra ZM Praha vede k tomu, že na dorostenecké MČR vycestuje skupina osmi hráčů – nevysoké trenérce se daří vychovávat jednoho špičkového juniora za druhým a ne náhodou najdeme v seznamu medailistů z mládežnických MČR takřka vždy alespoň jednoho „astráka“.

Počinem roku 2010 se stalo 7. místo reprezentačních družstev dospělých na mistrovství Evropy ve Varšavě. Sportovní hledisko bylo tedy upřednostněno před organizačním a oceněni nebyli úspěšní pořadatelé, ale naši hráči, kteří hájí čest České republiky na mezinárodní scéně.

Zlatým hřebem programu bylo uvedení do badmintonové síně slávy: oceněným se stal pan Bohumil Dufek.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Bahrain International: Fröhlich i Koukal uhráli jedno kolo

Na další exotický výlet se v rámci olympijské kvalifikace vypravili dva nejlepší čeští singlisté. Jak Petr Koukal tak Jan Fröhlich však uhráli v Bahrajnu jen jedno kolo.

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.

V Baku startuje badmintonový turnaj Evropských her

Dnes začíná prvními zápasy badmintonový turnaj v rámci Evropských her v Baku. Sledujte v akci početnou českou výpravu.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS