O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badmintonisté roku: Petr Koukal a Kristína Ludíková

Na slavnostním večeru 51. mistrovství ČR dospělých byly také vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty, trenéry a počin roku. Z vítězství se nepříliš překvapivě radují Petr Koukal a Kristína Ludíková.

Badmintonisté roku: naše singlové jedničky

Titul badmintonista roku 2010 si v hlasování odborné poroty složené ze zástupců svazu a ligových družstev vybojoval Petr Koukal. Náš nejlepší singlista byl oceněn za výjimečnou formu a výsledky v průběhu kalendářního roku. Badmintonistkou roku 2010 byla podle stejného klíče zvolena naše nejlepší singlistka Kristína Ludíková - tituly nejlepších hráčů tedy brali titíž badmintonisté jako loni, naši zástupci na olympijských hrách 2008 v Pekingu a velké naděje pro olympiádu nadcházející.

Nejlepší junioři: Lukáš Zevl a Lucie Havlová

Ačkoliv Lukáš Zevl v juniorských kategoriích skončil už v polovině kalendářního roku 2010, zanechal za sebou výraznou stopu například v podobě účasti na finále evropského circuitu a stal se juniorem roku 2010. Titul juniorky roku 2010 si vybojovala jeho mixová partnerka a také tréninková sparing partnerka Lucie Havlová - jednička naši juniorské reprezentace a hráčka, na níž trenér Michal Turoň nejvíce spoléhá.

Trenérkou roku Markéta Osičková, počinem úspěch družstev

Titul trenér roku 2010 připadl zcela po právu Markétě Osičková, jejíž poctivá a mimořádně kvalitní práce s mládeži v oddílu Astra ZM Praha vede k tomu, že na dorostenecké MČR vycestuje skupina osmi hráčů – nevysoké trenérce se daří vychovávat jednoho špičkového juniora za druhým a ne náhodou najdeme v seznamu medailistů z mládežnických MČR takřka vždy alespoň jednoho „astráka“.

Počinem roku 2010 se stalo 7. místo reprezentačních družstev dospělých na mistrovství Evropy ve Varšavě. Sportovní hledisko bylo tedy upřednostněno před organizačním a oceněni nebyli úspěšní pořadatelé, ale naši hráči, kteří hájí čest České republiky na mezinárodní scéně.

Zlatým hřebem programu bylo uvedení do badmintonové síně slávy: oceněným se stal pan Bohumil Dufek.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [05.02.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Češi na Evropských hrách bez medaile, Bitman s Bášovou podlehli Dánům

Poslední českou medailovou nadějí v badmintonovém turnaji Evropských her byli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou. Ani oni ale nedokázali projít do semifinále, ve dvou setech podlehli dánské dvojici Nohr-Thygesen.  

Petr Koukal podlehl Dieteru Domkemu ve třech setech

Blízko medaile z Evropských her byl dnes Petr Koukal. Německému soupeři Dieteru Domkemu podlehl nakonec ve třech setech 18:21 21:18 a 17:21.  

Evropské hry: o medaili hrají Koukal a Bitman s Bášovou

 Badmintonový turnaj na Evropských hrách v Baku vrcholí, dnes je na programu čtvrtfinále. O medaili stále hrají dva čeští zástupci - Petr Koukal ve dvouhře a mix Jakub Bitman - Alžběta Bášová. Povede se jim získat cenný kov? 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS