O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badmintonisté roku 2010: známe nominované

Součástí programu 51. mistrovství České republiky dospělých bude i slavnostní večer, na němž se dozvíme jména vítězů ankety o nejlepší badmintonisty roku, počin roku a dojde i k uvedení do síně sláby českého badmintonu. Kdo byl v prestižní anketě nominován?

V anketě hlasují: přední funkcionáři, trenéři a ligoví kapitáni

Na úvod vysvětlivky k systému hlasování: o výsledcích ankety rozhodují přední funkcionáři (14 členů výkonného výboru Českého badmintonového svazu), členové TMK (trenérsko-metodická komise – 6 hlasů), přední trenéři – vedoucí čtyř Sportovních center mládeže, vedoucí družstev hrajících extraligu a první ligu (to je dohromady 22 hlasů). Tito odborníci rozhodují o tom, kdo se stane badmintonistou roku v kategorii dospělých, badmintonistkou roku (výroční anketa hodnotí výsledky kalendářního roku 2010). Ocenění se dočká junior roku a samozřejmě také juniorka roku, pátou kategorií je trenér roku (tuto cenu loni získal Michal Turoň, trenér národního reprezentačního družstva juniorů a expert serveru BadmintonWeb) a šestou, speciální kategorií potom počin roku. Současně s vyhlášením výsledků ankety bude také jedna badmintonová osobnost uvedena do síně slávy.

Badmintonisté a badmintonistky roku: budou to opět olympionici?

Výraznými favority na zisk ocenění v mužské a ženské kategorii jsou oba dva naši aktivní olympionici: Petr Koukal a Kristína Ludíková. Přestože Petr má zdatnou konkurenci (další nominace: Jakub Bitman, Pavel Florián, Tomáš Kopřiva, Jan Vondra, Lukáš Zevl), ani jeho onemocnění v závěrečné části roku by ho nemělo připravit o vavříny: argumentem je například překonání rekordního bodového zisku českého hráče na Bitburger Open či vyrovnané zápasy se špičkovými hráči.

Stejně tak Kristína je jasnou favoritkou. Dále byly nominovány Lucie Havlová, Hana Milisová, Zuzana Pavelková a Miroslava Vašková - ani jedna z nich však nemá za sebou vydařenou sezónu v dánské nejvyšší soutěži, řadu zahraničních startů a pozici pohodlně v první stovce světového žebříčku.

Juniorky a junioři: tady bude výběr složitější

Mezi juniory už tak jasný favorit není – získá titul naposledy Lukáš Zevl, nezpochybnitelný lídr juniorské reprezentace, který však v polovině sezóny přešel do kategorie dospělých? Bude to talentovaný Vojtěch Šelong? Anebo si vítězství připíše čím dál lépe hrající Adam Mendrek? Pomýšlet na zisk prestižního ocenění mohou i další nominovaní: Jaroslav Holeček, Jaromír Janáček a Milan Ludík.

Také mezi juniorkami není snadný výběr. Skvělou sezónu má za sebou mistryně ČR v mixu Alžběta Bášová, stabilně výborné výsledky hovoří pro Lucii Havlovou, ale řadu parádních výkonů předvedly v sezóně i další nominované: Lucie Černá, Zuzana Pavelková a Kateřina Tomalová. Tady porotě rozhodně nezávidíme.

Trenéři roku a nejlepší počin

Mezi trenéry se o prestižní ocenění opět uchází i Michal Turoň a má dobrou šanci titul obhájit, za práci odvedenou u juniorské reprezentace a s hráči, které osobně trénuje. Mezi jeho soupeře patří stálice této ankety: Petr Koukal st., Pavel Maňásek, Markéta Osičková, Jan Tobola a Radek Votava, tedy trenéři sportovních center, reprezentantů ČR a také špičkových juniorů a žáků.

Soutěž o počin roku 2010 má jen tři nominace – všechny jsou ale skutečně vydařenými okénky loňského kalendáře. 7. místo družstev mužů a žen na mistrovství Evropy v polské Varšavě vyčnívá jako kolektivní úspěch reprezentačního družstva ČR. Největším individuálním úspěchem je už zmíněné semifinále Petra Koukala na Bitburger Open 2010 - na turnaji Grand Prix Gold Petr dokázal porazit i anglickou singlovou jedničku Rajiva Ousepha (zápas si můžete prohlédnout zde). A počinem roku z hlediska organizátorského je podle členů poroty pořadatelství mezinárodního mistrovství ČR 2010 v Brně - největší domácí turnaj s účastí výborných zahraničních hráčů zkalil snad jen stín nemoci Petra Koukala – hlavní tvář MČR se tak nemohla aktivně zúčastnit jinak vydařeného turnaje.

Slavnostní večer s vyhlášením ankety je naplánován na sobotu 5. února od 20 h v přerovském klubu Teplo, v průběhu večerního programu se budeme postupně dozvídat jména oceněných v jednotlivých kategoriích a jako vrcholný bod čeká jednu badmintonovou osobnost uvedení do síně slávy. Zatím nezbývá, než hádat, a přidávat i své osobní tipy: třeba v naší badmintonové diskusi.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [25.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 

Badmintonista roku 2011: nejlepší jsou Koukal a Gavnholt

V tradiční anketě o nejlepšího badmintonistu kalendářního roku zvítězili podle očekávání Petr Koukal a Kristína Gavnholt. Tituly pro nejlepší juniory putovaly do Českého Krumlova zásluhou Jaromíra Janáčka a Lucie Černé. Trenérkou ...

Při prasátku se netleská: jak se fandí badmintonu?

Fotbaloví fanoušci v průběhu zápasů bouří: skandují pokřiky, zpívají, tleskají a občas používají pyrotechniku. Tenisoví jsou oproti tomu slyšet jen mezi výměnami. Kde mezi těmito dvěma póly se nachází divák badmintonu? Ten asijský ...

1. liga: tabulce vévodí Prosek a Kopřivnice

O víkendu se vedle extraligy odehrálo i druhé kolo 1. ligy. Druhá nejvyšší soutěž se dělí na západní a východní skupinu, první vévodí tým SK Prosek Praha, druhé BK Tatra Kopřivnice.

1. liga zná vítěze: SK Prosek Praha a TJ Orlová-Lutyně

Finálovými turnaji nadstavbové fáze skončila 1. liga – druhá nejvyšší soutěž smíšených družstev. Vítězem západní skupiny se stal po mimořádně napínavém průběhu celek SK Prosek Praha, východní skupinu ovládl tým TJ Orlová-Lutyně.

1. liga: stoprocentní jsou týmy Mostu, Orlové a Doubravky

Sokol Plzeň Doubravka, TJ Orlová-Lutyně a nováček druhé nejvyšší soutěže Super Stars Most jsou týmy, které zatím drží v 1. lize stoprocentní bilanci. Po prvním kole mají na kontě dvě výhry a plný počet bodů.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!