O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badmintonisté na Facebooku

Víte, koho sledovat?

Kdo z hráčů si dokáže získat srdce fanoušků nejen na kurtu, ale i na sociálních sítích? Máme pro vás seznam pěti hráček a hráčů, kteří kralují sociální síti Facebook! 

(Pozn.: Počítali jsme pouze oficiální facebookové profily hráčů, v některých zemích jako Čína je Facebook špatně dostupný, a proto jej často hráči nemají vůbec.)

1. Saina Nehwal – 8 071 861 fanoušků  

Absolutní královnou našeho minižebříčku se stala indická hráčka Saina Nehwal (27 let), kterou si čeští fanoušci mohou pamatovat jako vítězku Czech Junior v Orlové z roku 2003.  Vicemistryně světa a olympijská medailistka na svém Facebooku zveřejňuje nejen fotky z kurtu, ale také třeba ze společenských akcí, s rodinou nebo kamarády. Saina svými výsledky i osobností zaujala také prestižní časopis Forbes, který ji zařadil do výběru významných mladých osobností s názvem „30 pod 30“. 

2. Ratchanok Intanon– 1 752 104 fanoušků

Druhou příčku obsadila mistryně světa z roku 2013, 22letá thajský hráčka. Ratchanok je vůbec nejmladší mistryní světa, svůj titul vybojovala v pouhých 18letech. A bojovat se jí daří i na sociálních sítích. Pokud ale zrovna neovládáte thajštinu, moc si na její stránce bohužel nepočtete...

3. P V Sindhu – 1 265 487 fanoušků

I třetí příčka patří ženě a opět indické hráčce. Držitelka stříbrné medaile z OH v Riu je ceněná nejen fanoušky, ale také sponzory – je druhým nejlépe vydělávajícím sportovcem Indie. Některé zdroje tvrdí, že ze sponzorských smluv jí plyne až 192 000 USD za den. Nedávno se například stala tváří značky Nokia. 

 

4. Lee Chong Wei– 1 187 252 fanoušků

Tuto hrající legendu asi nemusíme badmintonovým fandům dlouze představovat. Aktuální světová dvojka ve dvouhře mužů na své facebookové stránce nejčastěji sdílí výsledky z turnajů, zážitky s rodinou nebo přebírání různých ocenění, kterých za dvou dlouhou kariéru nasbíral už nespočet.

5. Carolina Marin- 158 059 fanoušků

Náš žebříček uzavírá Carolina Marin, úřadující mistryně Evropy, světa a olympijská vítězka. Oproti výše zmíněným má sice fanoušků méně, ale o sponzory rozhodně nouzi nemá. Nedávno si třeba zahrála v reklamě letecké společnosti Iberia.

 

Doporučit:


Autor: administrátor [03.07.2017]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS