O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badminton Europe Summer School: vysoká škola badmintonu

 Summer School je tradiční projekt evropské badmintonové federace: týdenní soustředění, na které se sjedou hráči i trenéři z mnoha zemí a pod dohledem zkušených koučů se školí. Bohatý program zahrnuje tři každodenní tréninky pro hráče - dva pod vedením takzvaných "staff coachů" a individuální, na jehož přípravě se podílejí trenéři. Pro ně je nachystáno každý den školení, teorie v praxi a vlastní vedení tréninků, k tomu stráví mnoho hodin diskusemi a přípravou programu dalšího dne. A nechybí pochopitelně ani množství společenských aktivit, které si dávají za cíl stmelit různorodý kolektiv. Vždyť na Summer School najdeme hráče juniorských kategorií z Rakouska, Slovenska, Itálie, ale i třeba Islandu, Faerských ostrovů nebo Norska - a konfrontace odlišných badmintonových stylů a přístupů je velmi obohacující, stejně jako pro hráče setkání s vrstevníky z cizí země. 

Pod vedením An Soenensové z Belgie se o zdárný průběh kempu stará šestice staff coachů - Antti Rajasarkka z Finska, Diemo Ruhnow z Rakouska, Stefan Ljutzkanov z Bulharska, Vlada Chernyavskaya z Běloruska, Helen Wardová z Anglie a Budi Santoso z Maďarska. Hráči se od nich už dozvěděli mnoho o stick-smeči, útoku ze zadní části kurtu a také singlové obraně, dnes budou následovat cvičení pro hru na síti. Trenérský kurz kromě zmíněných témat nabídl také praktické poznámky k hodnocení hráčů.

Mezi účastníky letní školy letos nechybí ani Češi: autor tohoto článku absolvuje trenérský vzdělávací kurz, mezi hráči pak najdeme jména juniorů z Meteoru Praha Deana Brabce a Michala Hubáčka. Jednotně by se dojmy české výpravy daly shrnout: jsme unavení, ale bavíme se. Příjemné prostředí z velké části dané komunikativností organizátorky An a dalších členů staff-teamu, inspirativní kolegové a tvrdé, ale zajímavé tréninky. To vše je Badminton Europe Summer School...

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

1. Badmintonový Yonex camp Michala Turoně se konal v Praze

O tomto víkendu se do Prahy-Vinoře sjelo 40 účastníků 1. Badmintonového Yonex campu Michala Turoně. Hlavními partnery campu byli Sport Lubas Yonex, SportObchod-internetový obchod se sportovním zbožím a RevaStyle.

Badminton Europe Summer School: české trio na zkušené

Páteční rozlučková párty ukončila 31. ročník letní evropské badmintonové školy. Za ČR se zúčastnili dva hráči a jeden trenér. Co všechno si naše výprava odnáší z týdne pod patronátem Badminton Europe, belgické koordinátorky An ...

Badmintonové soustředění v Brně - 19. 2. - 20. 2. 2011

Ve dnech 19.-20. 2. 2011 je pro vás v prostorách haly Sprint připraveno badmintonové soustředění zaměřené na techniku pohybu po kurtu, techniku základních úderů a fyzickou přípravu.

Badmintonové soustředění v Brně - 5. - 6. března 2011

Ve dnech 5. - 6. 3. 2011 je pro vás v prostorách haly Sprint připraveno badmintonové soustředění zaměřené na techniku pohybu po kurtu, techniku základních úderů a fyzickou přípravu.

Badmintonový camp Průhonice: připravte se na podzimní ligovou sezónu

VAŠE LIGA a BadmintonCoach vás zvou na camp 5.-6. října v Průhonicích pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Zlepšete svou úderovou techniku, pohyb po kurtu i taktiku hry a připravte se na podzimní ligovou sezónu.

Badmintonový camp v Letňanech: 20.-21. září

 Přihlaste se na badmintonový camp ve Sportcentru Praha - Letňany pod vedením trenéra Tomáše Krajči.  Dvoudenní soustředění nabídne deset hodin intenzivního tréninku pro začínající i pokročilé neregistrované hráče. Sleva pro hráče ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!