O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badminton Europe Summer School: vysoká škola badmintonu

 Summer School je tradiční projekt evropské badmintonové federace: týdenní soustředění, na které se sjedou hráči i trenéři z mnoha zemí a pod dohledem zkušených koučů se školí. Bohatý program zahrnuje tři každodenní tréninky pro hráče - dva pod vedením takzvaných "staff coachů" a individuální, na jehož přípravě se podílejí trenéři. Pro ně je nachystáno každý den školení, teorie v praxi a vlastní vedení tréninků, k tomu stráví mnoho hodin diskusemi a přípravou programu dalšího dne. A nechybí pochopitelně ani množství společenských aktivit, které si dávají za cíl stmelit různorodý kolektiv. Vždyť na Summer School najdeme hráče juniorských kategorií z Rakouska, Slovenska, Itálie, ale i třeba Islandu, Faerských ostrovů nebo Norska - a konfrontace odlišných badmintonových stylů a přístupů je velmi obohacující, stejně jako pro hráče setkání s vrstevníky z cizí země. 

Pod vedením An Soenensové z Belgie se o zdárný průběh kempu stará šestice staff coachů - Antti Rajasarkka z Finska, Diemo Ruhnow z Rakouska, Stefan Ljutzkanov z Bulharska, Vlada Chernyavskaya z Běloruska, Helen Wardová z Anglie a Budi Santoso z Maďarska. Hráči se od nich už dozvěděli mnoho o stick-smeči, útoku ze zadní části kurtu a také singlové obraně, dnes budou následovat cvičení pro hru na síti. Trenérský kurz kromě zmíněných témat nabídl také praktické poznámky k hodnocení hráčů.

Mezi účastníky letní školy letos nechybí ani Češi: autor tohoto článku absolvuje trenérský vzdělávací kurz, mezi hráči pak najdeme jména juniorů z Meteoru Praha Deana Brabce a Michala Hubáčka. Jednotně by se dojmy české výpravy daly shrnout: jsme unavení, ale bavíme se. Příjemné prostředí z velké části dané komunikativností organizátorky An a dalších členů staff-teamu, inspirativní kolegové a tvrdé, ale zajímavé tréninky. To vše je Badminton Europe Summer School...

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Jednodenní badmintonový kemp s Evou a Pavlou

 Přijďte si zatrénovat a zlepšit se v badmintonu pod vedením zkušených profesionálních trenérek Pavly Janošové a Evy Titěrové. 

Badmintonový camp v Letňanech: 20.-21. září

 Přihlaste se na badmintonový camp ve Sportcentru Praha - Letňany pod vedením trenéra Tomáše Krajči.  Dvoudenní soustředění nabídne deset hodin intenzivního tréninku pro začínající i pokročilé neregistrované hráče. Sleva pro hráče ...

Badmintonový camp v Letňanech: 8.-9. února

 10 tréninkových hodin čeká zájemce z řad neregistrovaných hráčů na badmintonovém campu v Letňanech 8.-9. února 2014. Tréninky povede Tomáš Krajča, trenér II. třídy. 

Sudhakar Reddy Gujjula: "Čeští hráči by měli zlepšit kondici."

Vedle stručné zprávy o mosteckém mezinárodním soustředění přinášíme ještě rozhovor s jeho hlavní hvězdou, indickým trenérem Sudhakarem Reddym, který pracuje s hráči juniorské reprezentace této asijské velmoci.

Badmintonové soustředění v Brně - 5. - 6. března 2011

Ve dnech 5. - 6. 3. 2011 je pro vás v prostorách haly Sprint připraveno badmintonové soustředění zaměřené na techniku pohybu po kurtu, techniku základních úderů a fyzickou přípravu.

Badmintonové soustředění v Brně - 19. 2. - 20. 2. 2011

Ve dnech 19.-20. 2. 2011 je pro vás v prostorách haly Sprint připraveno badmintonové soustředění zaměřené na techniku pohybu po kurtu, techniku základních úderů a fyzickou přípravu.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS