O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badminton Europe Summer School: vysoká škola badmintonu

 Summer School je tradiční projekt evropské badmintonové federace: týdenní soustředění, na které se sjedou hráči i trenéři z mnoha zemí a pod dohledem zkušených koučů se školí. Bohatý program zahrnuje tři každodenní tréninky pro hráče - dva pod vedením takzvaných "staff coachů" a individuální, na jehož přípravě se podílejí trenéři. Pro ně je nachystáno každý den školení, teorie v praxi a vlastní vedení tréninků, k tomu stráví mnoho hodin diskusemi a přípravou programu dalšího dne. A nechybí pochopitelně ani množství společenských aktivit, které si dávají za cíl stmelit různorodý kolektiv. Vždyť na Summer School najdeme hráče juniorských kategorií z Rakouska, Slovenska, Itálie, ale i třeba Islandu, Faerských ostrovů nebo Norska - a konfrontace odlišných badmintonových stylů a přístupů je velmi obohacující, stejně jako pro hráče setkání s vrstevníky z cizí země. 

Pod vedením An Soenensové z Belgie se o zdárný průběh kempu stará šestice staff coachů - Antti Rajasarkka z Finska, Diemo Ruhnow z Rakouska, Stefan Ljutzkanov z Bulharska, Vlada Chernyavskaya z Běloruska, Helen Wardová z Anglie a Budi Santoso z Maďarska. Hráči se od nich už dozvěděli mnoho o stick-smeči, útoku ze zadní části kurtu a také singlové obraně, dnes budou následovat cvičení pro hru na síti. Trenérský kurz kromě zmíněných témat nabídl také praktické poznámky k hodnocení hráčů.

Mezi účastníky letní školy letos nechybí ani Češi: autor tohoto článku absolvuje trenérský vzdělávací kurz, mezi hráči pak najdeme jména juniorů z Meteoru Praha Deana Brabce a Michala Hubáčka. Jednotně by se dojmy české výpravy daly shrnout: jsme unavení, ale bavíme se. Příjemné prostředí z velké části dané komunikativností organizátorky An a dalších členů staff-teamu, inspirativní kolegové a tvrdé, ale zajímavé tréninky. To vše je Badminton Europe Summer School...

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zimní badmintonový camp: tréninky s Tomášem Krajčou

VAŠE LIGA a BadmintonCoach vás zvou na zimní camp, který proběhne o víkendu 7.-8. prosince v tělocvičně na Spojích. Přijďte zlepšit svou úderovou techniku, pohyb i taktiku hry a překvapte své ligové soupeře.

Yonex Badminton Camp Michala Turoně

O tomto víkendu jsme v hale ZŠ Praha-Vinoř pořádali další badmintonový kemp pro amatérské hráče. Hráči absolvovali za asistence trenérů 14 tréninkových hodin a badmintonový turnaj. Kemp byl zaměřený na zdokonalování techniky úderů ...

Yonex Badminton Camp Michala Turoně

O tomto víkendu jsme v hale ZŠ Praha-Vinoř pořádali další badmintonový kemp pro amatérské hráče. Hráči absolvovali za asistence trenérů 14 tréninkových hodin a badmintonový turnaj.

V Mostě proběhl špičkově obsazený mezinárodní kemp

Osmý ročník letního soustředění s mezinárodní účastí uspořádali v Mostě členové týmu Super Stars. Hlavní hvězdou kempu byl trenér Sudhakar Reddy Gujjula z Indie, hráče dále vedli trenéři ze Srbska či Polska. 

Sudhakar Reddy Gujjula: "Čeští hráči by měli zlepšit kondici."

Vedle stručné zprávy o mosteckém mezinárodním soustředění přinášíme ještě rozhovor s jeho hlavní hvězdou, indickým trenérem Sudhakarem Reddym, který pracuje s hráči juniorské reprezentace této asijské velmoci.

Pozvánka na badmintonový camp ve Frýdku-Místku

Přijďte si zdokonalit svoji techniku na 1. Badminton kemp, konaný letos po prvé na Prestige tennis Parku ve Frýdku-Místku. V říjnu si budete mít možnost zahrát pod vedením zkušených trenérů 2. a 3. třídy.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS