O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badminton Europe Summer School: vysoká škola badmintonu

 Summer School je tradiční projekt evropské badmintonové federace: týdenní soustředění, na které se sjedou hráči i trenéři z mnoha zemí a pod dohledem zkušených koučů se školí. Bohatý program zahrnuje tři každodenní tréninky pro hráče - dva pod vedením takzvaných "staff coachů" a individuální, na jehož přípravě se podílejí trenéři. Pro ně je nachystáno každý den školení, teorie v praxi a vlastní vedení tréninků, k tomu stráví mnoho hodin diskusemi a přípravou programu dalšího dne. A nechybí pochopitelně ani množství společenských aktivit, které si dávají za cíl stmelit různorodý kolektiv. Vždyť na Summer School najdeme hráče juniorských kategorií z Rakouska, Slovenska, Itálie, ale i třeba Islandu, Faerských ostrovů nebo Norska - a konfrontace odlišných badmintonových stylů a přístupů je velmi obohacující, stejně jako pro hráče setkání s vrstevníky z cizí země. 

Pod vedením An Soenensové z Belgie se o zdárný průběh kempu stará šestice staff coachů - Antti Rajasarkka z Finska, Diemo Ruhnow z Rakouska, Stefan Ljutzkanov z Bulharska, Vlada Chernyavskaya z Běloruska, Helen Wardová z Anglie a Budi Santoso z Maďarska. Hráči se od nich už dozvěděli mnoho o stick-smeči, útoku ze zadní části kurtu a také singlové obraně, dnes budou následovat cvičení pro hru na síti. Trenérský kurz kromě zmíněných témat nabídl také praktické poznámky k hodnocení hráčů.

Mezi účastníky letní školy letos nechybí ani Češi: autor tohoto článku absolvuje trenérský vzdělávací kurz, mezi hráči pak najdeme jména juniorů z Meteoru Praha Deana Brabce a Michala Hubáčka. Jednotně by se dojmy české výpravy daly shrnout: jsme unavení, ale bavíme se. Příjemné prostředí z velké části dané komunikativností organizátorky An a dalších členů staff-teamu, inspirativní kolegové a tvrdé, ale zajímavé tréninky. To vše je Badminton Europe Summer School...

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [17.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Pozvánka na badmintonový camp ve Frýdku-Místku

Přijďte si zdokonalit svoji techniku na 1. Badminton kemp, konaný letos po prvé na Prestige tennis Parku ve Frýdku-Místku. V říjnu si budete mít možnost zahrát pod vedením zkušených trenérů 2. a 3. třídy.

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Badmintonový camp v Letňanech: 26. září

BadmintonCoach a VAŠE LIGA zvou všechny amatérské hráče na další z pravidelných campů pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Koná se v sobotu 26. září v tělocvičně Sportcentrum Praha – Letňany. Camp nabídne pět tréninkových hodin ...

Jednodenní badmintonový kemp s Evou a Pavlou

 Přijďte si zatrénovat a zlepšit se v badmintonu pod vedením zkušených profesionálních trenérek Pavly Janošové a Evy Titěrové. 

Badmintonový camp v Letňanech: singlová sobota, deblová neděle

BadmintonCoach a VAŠE LIGA vás srdečně zvou na další termín pravidelných campů s Tomášem Krajčou. 13.-14. června proběhne v Letňanech v prostorách Sportcentra Praha badmintonový camp zaměřený na dvouhry i párové disciplíny.

Jednodenní badmintonový kemp s Evou a Martinou

Přijďte si zatrénovat a zlepšit se v badmintonu pod vedením zkušených profesionálních trenérek Martiny Hobzikové a Evy Titěrové.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS