O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badminton Europe Summer School: české trio na zkušené

  Páteční rozlučková párty ukončila 31. ročník letní evropské badmintonové školy. Za ČR se zúčastnili dva hráči a jeden trenér. Co všechno si naše výprava odnáší z týdne pod patronátem Badminton Europe, belgické koordinátorky An Soenensové a šestice zkušených staff coachů? 

Část věnovanou trenérskému vzdělávání absolvoval Tomáš Krajča. Pravidelný program tvořily odborné ranní hodiny věnované tématům hodnocení hráčů, jak správně nahazovat a nastřelovat, typům útočných úderů ze zadního forehandového rohu, roztočeným kraťasům na síti, footworku a stabilizaci a fintám. V jejich vedení se střídali trenéři Diemo Ruhnow z Rakouska, Stefan Ljutzkanov z Bulharska, Budi Santoso z Maďarska, Antti Rajasarkka z Finska, Vlada Cherniyavskaya z Běloruska a Helen Wardová z Anglie. V rámci dopoledního programu pak trenéři vždy dostali šanci vyzkoušet si v praxi opravování hráčů, kteří ve svém druhém skupinovém tréninku cvičili právě probírané téma. Odpoledne pak následovaly vlastní, pečlivě připravené individuální tréninky s malou skupinkou hráčů - a v okamžiku, kdy se necelá padesátka hráčů věnovala beachvolejbalu, fotbálku či prosté večerní relaxaci, začínalo patnáct koučů s poctivou přípravou na další den, mnohdy zakončenou až v ranních hodinách. 

Programem určeným hráčům si prošli Michal Hubáček a Dean Brabec z Meteoru Praha. Juniorští badmintonisté měli v plánu denně vždy tři dvouhodinové tréninky, doplněné večerním sportováním a dalšími společenskými aktivitami. Vedle témat zmíněných v minulém odstavci se věnovali navíc obranným úderům ve dvouhře, přechodu z obrany do útoku, či obranným úderům ve čtyřhře. Vedle vedení tréninků zkušeným kouči z celé Evropy měl program Summer School výhodu i v neustálém dozoru většího množství trenérů, než je obvyklé na našich trénincích a letních soustředěních, a odpoledne pak i individuální přístup a neustálé upravování programu podle dovedností hráčů. Michal i Dean tak mohli zapracovat na svých slabých místech a odstranit některé chyby. A jak hodnotí přínos badmintonové školy právě Michal pro YouTube kanál BWF?

Celkové hodnocení letní školy se bude lišit v různých zemích. Špičkové národy typu Dánska, Anglie, Německa či Francie neposlaly buď vůbec žádné hráče, nebo ne své nejlepší. I soustředění pro země "druhého sledu" ale mělo velký smysl - hráči z ČR, Slovinska a dalších balkánských zemí či třeba severští hráči z Islandu a Norska mohli sledovat v akci velmi šikovné a motivované juniory z Rakouska či Belgie. Obrovský význam pak má Summer School pro propagaci badmintonu v dalších zemích - letos se zúčastnil například trenér z Albánie, hráči a trenérka z Faerských ostrovů a další zástupci národů, které nebývají vidět na mezinárodních juniorských žebříčcích. Pro pracovní a velmi otevřenou atmosféru, ochotu všech sdílet své poznatky, metody, cvičení a pohled na badminton, je Summer School cenným kamínkem mozaiky rozvojového programu Badminton Europe a tradicí, která by rozhodně měla pokračovat i v dalších letech.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zimní badmintonový camp: tréninky s Tomášem Krajčou

VAŠE LIGA a BadmintonCoach vás zvou na zimní camp, který proběhne o víkendu 7.-8. prosince v tělocvičně na Spojích. Přijďte zlepšit svou úderovou techniku, pohyb i taktiku hry a překvapte své ligové soupeře.

Yonex Badminton Camp Michala Turoně

O tomto víkendu jsme v hale ZŠ Praha-Vinoř pořádali další badmintonový kemp pro amatérské hráče. Hráči absolvovali za asistence trenérů 14 tréninkových hodin a badmintonový turnaj. Kemp byl zaměřený na zdokonalování techniky úderů ...

Yonex Badminton Camp Michala Turoně

O tomto víkendu jsme v hale ZŠ Praha-Vinoř pořádali další badmintonový kemp pro amatérské hráče. Hráči absolvovali za asistence trenérů 14 tréninkových hodin a badmintonový turnaj.

V Mostě proběhl špičkově obsazený mezinárodní kemp

Osmý ročník letního soustředění s mezinárodní účastí uspořádali v Mostě členové týmu Super Stars. Hlavní hvězdou kempu byl trenér Sudhakar Reddy Gujjula z Indie, hráče dále vedli trenéři ze Srbska či Polska. 

Sudhakar Reddy Gujjula: "Čeští hráči by měli zlepšit kondici."

Vedle stručné zprávy o mosteckém mezinárodním soustředění přinášíme ještě rozhovor s jeho hlavní hvězdou, indickým trenérem Sudhakarem Reddym, který pracuje s hráči juniorské reprezentace této asijské velmoci.

Pozvánka na badmintonový camp ve Frýdku-Místku

Přijďte si zdokonalit svoji techniku na 1. Badminton kemp, konaný letos po prvé na Prestige tennis Parku ve Frýdku-Místku. V říjnu si budete mít možnost zahrát pod vedením zkušených trenérů 2. a 3. třídy.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!