O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badminton Europe Summer School: české trio na zkušené

  Páteční rozlučková párty ukončila 31. ročník letní evropské badmintonové školy. Za ČR se zúčastnili dva hráči a jeden trenér. Co všechno si naše výprava odnáší z týdne pod patronátem Badminton Europe, belgické koordinátorky An Soenensové a šestice zkušených staff coachů? 

Část věnovanou trenérskému vzdělávání absolvoval Tomáš Krajča. Pravidelný program tvořily odborné ranní hodiny věnované tématům hodnocení hráčů, jak správně nahazovat a nastřelovat, typům útočných úderů ze zadního forehandového rohu, roztočeným kraťasům na síti, footworku a stabilizaci a fintám. V jejich vedení se střídali trenéři Diemo Ruhnow z Rakouska, Stefan Ljutzkanov z Bulharska, Budi Santoso z Maďarska, Antti Rajasarkka z Finska, Vlada Cherniyavskaya z Běloruska a Helen Wardová z Anglie. V rámci dopoledního programu pak trenéři vždy dostali šanci vyzkoušet si v praxi opravování hráčů, kteří ve svém druhém skupinovém tréninku cvičili právě probírané téma. Odpoledne pak následovaly vlastní, pečlivě připravené individuální tréninky s malou skupinkou hráčů - a v okamžiku, kdy se necelá padesátka hráčů věnovala beachvolejbalu, fotbálku či prosté večerní relaxaci, začínalo patnáct koučů s poctivou přípravou na další den, mnohdy zakončenou až v ranních hodinách. 

Programem určeným hráčům si prošli Michal Hubáček a Dean Brabec z Meteoru Praha. Juniorští badmintonisté měli v plánu denně vždy tři dvouhodinové tréninky, doplněné večerním sportováním a dalšími společenskými aktivitami. Vedle témat zmíněných v minulém odstavci se věnovali navíc obranným úderům ve dvouhře, přechodu z obrany do útoku, či obranným úderům ve čtyřhře. Vedle vedení tréninků zkušeným kouči z celé Evropy měl program Summer School výhodu i v neustálém dozoru většího množství trenérů, než je obvyklé na našich trénincích a letních soustředěních, a odpoledne pak i individuální přístup a neustálé upravování programu podle dovedností hráčů. Michal i Dean tak mohli zapracovat na svých slabých místech a odstranit některé chyby. A jak hodnotí přínos badmintonové školy právě Michal pro YouTube kanál BWF?

Celkové hodnocení letní školy se bude lišit v různých zemích. Špičkové národy typu Dánska, Anglie, Německa či Francie neposlaly buď vůbec žádné hráče, nebo ne své nejlepší. I soustředění pro země "druhého sledu" ale mělo velký smysl - hráči z ČR, Slovinska a dalších balkánských zemí či třeba severští hráči z Islandu a Norska mohli sledovat v akci velmi šikovné a motivované juniory z Rakouska či Belgie. Obrovský význam pak má Summer School pro propagaci badmintonu v dalších zemích - letos se zúčastnil například trenér z Albánie, hráči a trenérka z Faerských ostrovů a další zástupci národů, které nebývají vidět na mezinárodních juniorských žebříčcích. Pro pracovní a velmi otevřenou atmosféru, ochotu všech sdílet své poznatky, metody, cvičení a pohled na badminton, je Summer School cenným kamínkem mozaiky rozvojového programu Badminton Europe a tradicí, která by rozhodně měla pokračovat i v dalších letech.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.07.2012]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Badmintonový camp v Letňanech: singlová sobota, deblová neděle

BadmintonCoach a VAŠE LIGA vás srdečně zvou na další termín pravidelných campů s Tomášem Krajčou. 13.-14. června proběhne v Letňanech v prostorách Sportcentra Praha badmintonový camp zaměřený na dvouhry i párové disciplíny.

Badmintonový camp v Letňanech: 26. září

BadmintonCoach a VAŠE LIGA zvou všechny amatérské hráče na další z pravidelných campů pod vedením trenéra Tomáše Krajči. Koná se v sobotu 26. září v tělocvičně Sportcentrum Praha – Letňany. Camp nabídne pět tréninkových hodin ...

DOUBLES badmintonový camp 2015

FORFUN SPORT Vás zve na unikátní badmintonový camp, zaměřený hlavně na čtyřhry, ovšem není nikde psáno, že musíte dorazit se svým partnerem, se kterým hráváte. Kemp je určený i pro jednotlivce.

Yonex Badminton Camp Michala Turoně

O tomto víkendu jsme v hale ZŠ Praha-Vinoř pořádali další badmintonový kemp pro amatérské hráče. Hráči absolvovali za asistence trenérů 14 tréninkových hodin a badmintonový turnaj.

Yonex Badminton Camp Michala Turoně

O tomto víkendu jsme v hale ZŠ Praha-Vinoř pořádali další badmintonový kemp pro amatérské hráče. Hráči absolvovali za asistence trenérů 14 tréninkových hodin a badmintonový turnaj. Kemp byl zaměřený na zdokonalování techniky úderů ...

1. Badmintonový Yonex camp Michala Turoně se konal v Praze

O tomto víkendu se do Prahy-Vinoře sjelo 40 účastníků 1. Badmintonového Yonex campu Michala Turoně. Hlavními partnery campu byli Sport Lubas Yonex, SportObchod-internetový obchod se sportovním zbožím a RevaStyle.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS