O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badminton Czech Talent: nejlepší byli Perníkáři

Tradiční turnaj regionálních výběrů do 11 let ovládli letos v Českém Krumlově Východočeši. Pardubické družstvo „Perníkářů“ deklasovalo konkurenci. V individuálním turnaji byli nejlepšími Lucie Krpatová a Jan Janoštík.

Turnaj družstev: Pardubice suverénně zvítězily

Dlouhodobou kvalitní práci s badmintonovým „potěrem“ zúročili pardubičtí jasným týmovým vítězstvím. Východočeské družstvo „Perníkářů“ nejprve ve skupině A vyřídilo SKB Český Krumlov B a Západní Čechy shodně 6:0. Ve finálové skupině o 1. místo si pak tentýž tým poradil s družstvem Brna a okolí také 6:0 a pouze Severní Čechy dokázaly vyhrát proti Perníkářům alespoň zápas – výsledek 5:1 přesto hovořil jasnou řečí. Vítězné družstvo nastupovalo v sestavě Petr Janoušek, Adam Ehm, Jan Blažek, Lucie Krpatová, Julia Chmurovičová a Kateřina Valentová.

Pořadí turnaje družstev:
1. Perníkáři
2. Severní Čechy
3. Brno a okolí
4. TJ Sokol Klimkovice
5. SKB Český Krumlov A
6. Výběr Plzeňského kraje
7. Výběr Prahy
8. Jižní Čechy
9. SKB Český Krumlov B

Individuální soutěž: „švýcar“ rozhodl o výhře Krpatové a Janoštíka

Na sobotní týmovou soutěž navázal v neděli turnaj jednotlivců hraný švýcarským systémem. Necelé tři desítky hráčů v obou kategoriích se utkali ve čtyřech napínavých kolech a o umístění mnohdy rozhodovaly jednotlivé uhrané výměny. Vítězství mezi chlapci si vybojoval Jan Janoštík ze Sokola České Budějovice – pouze o skóre na pomocné body před pardubickým Adamem Ehmem. Na třetím místě skončil další pardubický hráč Petr Janoušek.

Soutěž dívek byla o poznání vyrovnanější. Vítězkou se nakonec stala Lucie Krpatová z Pardubic-Polabin, která sice ztratila jeden set s Eliškou Zemkovou ze Sokola Doubravka, ale před plzeňskou soupeřkou si udržela vedení o skóre. Na třetím místě za Zemkovou pak skončila opět o skóre Júlia Chmurovičová, slovenská posila perníkářského celku z PBA Prešov.

více o turnaji na webu SKB Český Krumlov

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.11.2012]

Diskuze k článku

20.11.2012 16:41
Karel Kotyza
Chtěl bych jen poznamenat, že Jan Janoštík neporazil Adama Ehma jen na skóre, ale předenším vysokým rozdílem získaných bodů (23:17), kter jsou při hodnocení "švýcara" nejdůležitějším faktorem.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

RSL Cup 2015: mezinárodní turnaj žáků vyhráli Indové

Český Krumlov hostil ve dnech 12.-14. června mezinárodní turnaj žákovských družstev. V pestré mezinárodní konkurenci zvítězili hráči týmu Chandigarh (Indie) před týmem Nizozemí a Badminton Roskilde (Dánsko).

MČR U13: turnaj ovládla "silná čtyřka"

Pouze čtyři hráči si rozdělili zlaté medaile na mistrovství ČR do 13 let v Orlové. Kateřina Zuzáková získala tři výhry, Jan Janoštík a Tomáš Švejda po dvou a Lucie Krpatová jeden zlatý úspěch.

MČR U15: nejlepšími žáky Tereza Švábíková a Cristian Savin

Pardubice hostily o víkendu 25.-26. dubna mistrovství ČR žáků do 15 let. Nejúspěšnějšími účastníky byli podle očekávání třikrát vítězná Tereza Švábíková a dvojnásobný mistr ČR Cristian Savin.

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Finále badmintonové extraligy slibuje nevídané drama

 11. a 12. dubna se v Praze odehraje iBOD a ČEPS Finále play-off extraligy v badmintonu za účasti čtyř nejlepších českých týmů. O mistrovský titul se utkají obhájce TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice, loni stříbrný BK 1973 Deltacar ...

Přijďte se podívat na finále play-off extraligy

 O víkendu 11.-12. dubna bude tělocvična ZŠ Vinoř hostit finálový turnaj play-off extraligy v badmintonu. Přijďte se podívat na české i zahraniční hvězdy; o titul se budou prát týmy Českého Krumlova, Brna, Benátek a domácího ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS