O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Badminton Czech Talent: nejlepší byli Perníkáři

Tradiční turnaj regionálních výběrů do 11 let ovládli letos v Českém Krumlově Východočeši. Pardubické družstvo „Perníkářů“ deklasovalo konkurenci. V individuálním turnaji byli nejlepšími Lucie Krpatová a Jan Janoštík.

Turnaj družstev: Pardubice suverénně zvítězily

Dlouhodobou kvalitní práci s badmintonovým „potěrem“ zúročili pardubičtí jasným týmovým vítězstvím. Východočeské družstvo „Perníkářů“ nejprve ve skupině A vyřídilo SKB Český Krumlov B a Západní Čechy shodně 6:0. Ve finálové skupině o 1. místo si pak tentýž tým poradil s družstvem Brna a okolí také 6:0 a pouze Severní Čechy dokázaly vyhrát proti Perníkářům alespoň zápas – výsledek 5:1 přesto hovořil jasnou řečí. Vítězné družstvo nastupovalo v sestavě Petr Janoušek, Adam Ehm, Jan Blažek, Lucie Krpatová, Julia Chmurovičová a Kateřina Valentová.

Pořadí turnaje družstev:
1. Perníkáři
2. Severní Čechy
3. Brno a okolí
4. TJ Sokol Klimkovice
5. SKB Český Krumlov A
6. Výběr Plzeňského kraje
7. Výběr Prahy
8. Jižní Čechy
9. SKB Český Krumlov B

Individuální soutěž: „švýcar“ rozhodl o výhře Krpatové a Janoštíka

Na sobotní týmovou soutěž navázal v neděli turnaj jednotlivců hraný švýcarským systémem. Necelé tři desítky hráčů v obou kategoriích se utkali ve čtyřech napínavých kolech a o umístění mnohdy rozhodovaly jednotlivé uhrané výměny. Vítězství mezi chlapci si vybojoval Jan Janoštík ze Sokola České Budějovice – pouze o skóre na pomocné body před pardubickým Adamem Ehmem. Na třetím místě skončil další pardubický hráč Petr Janoušek.

Soutěž dívek byla o poznání vyrovnanější. Vítězkou se nakonec stala Lucie Krpatová z Pardubic-Polabin, která sice ztratila jeden set s Eliškou Zemkovou ze Sokola Doubravka, ale před plzeňskou soupeřkou si udržela vedení o skóre. Na třetím místě za Zemkovou pak skončila opět o skóre Júlia Chmurovičová, slovenská posila perníkářského celku z PBA Prešov.

více o turnaji na webu SKB Český Krumlov

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [13.11.2012]

Diskuze k článku

20.11.2012 16:41
Karel Kotyza
Chtěl bych jen poznamenat, že Jan Janoštík neporazil Adama Ehma jen na skóre, ale předenším vysokým rozdílem získaných bodů (23:17), kter jsou při hodnocení "švýcara" nejdůležitějším faktorem.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Top 20: suverénně nejlepší mládež má Astra Praha

Český badmintonový svaz letos opět rozděluje dotaci na talentovanou mládež mezi kluby úspěšně pracující s juniorskými hráči. V pořadí nejlepších dvaceti oddílů největší bodový zisk zaznamenala Astra Praha před Sokolem Klimkovice a ...

Slovenia Junior: úspěšný mix Hubáček-Kurzová

Mezinárodního mistrovství Slovinska se zúčastnila početná skupina českých hráčů. Nejlépe si vedli Jan Hubáček a Dominika Kurzová – nakonec pátí v mixu. Medailové úspěchy sbírali čeští žáci v souběžném mezinárodním turnaji U11-U15.

Slovak Junior: dvě výhry pro Adama Mendreka

Mezinárodní turnaj evropského circuitu juniorů hostila slovenská Dubnica. Dvojnásobným vítězem se stal Adam Mendrek, který k výhře v singlu přidal ještě prvenství v mixu. Dařilo se i českým zástupcům na souběžně konaném turnaji ...

SKB Český Krumlov: druhé místo na mezinárodním turnaji

O víkendu 12.-13. srpna uspořádal oddíl SKB Český Krumlov mezinárodní turnaj družstev žáků RSL Cup. Domácímu týmu ve složení Jaromír Janáček, Ondřej Kotyza, Sabina Milová a Nela Kavalírová se dařilo, v devítičlenném startovním ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!