O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Austrian International: rozhodčí ukončila finále dvouhry mužů

Mezinárodní mistrovství Rakouska nabídlo nevídaný závěr finále dvouhry mužů; jeho protagonisty byla vedle obou soupeřů především hlavní rozhodčí. České výpravě se ve Vídni nedařilo.

Finálový duel mezi Ka Long Angusem Ng z Hongkongu a Iskandearem Zukarnainem Zainuddinem z Malajsie mělo nečekané vyvrcholení. Ve třetím setu za stavu 20:19 pro soupeře, když se Ng už už chystal podávat, si Zainuddin zničehonic sundal levou botu a dlouhotrvající převazování tkaniček se vůbec nelíbilo hlavní rozhodčí, která udělila Malajsanovi žlutou kartu za nevhodné chování. Ještě méně se jí líbila následující reakce, když se Zainuddin bez dovolení došel ke svému košíku otřít a občerstvit. Udělila tedy červenou kartu a v souladu s pravidly (červená karta znamená bod pro soupeře) ukončila třetí set i celý zápas...

Dobře obsazený turnaj ve Vídni vůbec nevyšel českým hráčům, kteří nezaznamenali ani jednu výhru v hlavní soutěži. Zuzana Pavelkový po boji podlehla ve třech setech dánské soupeřce Sandře-Marii Jensen, neprosadily se ani páry Kateřina Tomalová-Dominik Stipsits (Rakousko), Jaromír Janáček-Lucie Černá a Šárka Křížková-Kateřina Tomalová. Kompletní výsledky českých reprezentantů.

Vedle již zmíněného finále dvouhry mužů se k vítězství v rakouském hlavním městě prosadila zástupkyně Hong Kongu i v singlu žen – Ngan Yi Cheung si ve finále poradila s bulharskou soupeřkou Lindou Zetchiri. Ve čtyřhře mužů brali prvenství hráči z Indonésie Fajar Alfian a Muhammad Rian Ardianto, čtyřhru žen vyhrály jejich reprezentační kolegyně Suci Rizky Andini a Maretha Dea Giovani. A také mix měl indonéské vítěze: Edi Subaktiara a Glorii Emanuelle Widjaju.

Velkým zpestřením mezinárodního mistrovství Rakouska byla účast dánské legendy Petera Gadeho. Ten kromě rozdávání autogramů a fotografování s fanoušky předvedl také své badmintonové umění, když sehrál exhibiční zápas proti domácí hvězdě Michaelu Lahnsteinerovi v rámci sobotního finálového programu. Využito přitom bylo nové počítání; tedy hra na 3 vítězné sety do 11 bodů. Gade se radoval z výhry ve čtyřech setech 11:4 11:10 9:11 a 11:10.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [23.02.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Slovak Open: Kristína Gavnholt na vítězné vlně

Po výhrách na turnajích v Nigérii a Rusku přidala Kristína Gavnholt turnajové prvenství i na starém kontinentu – stala se mezinárodní mistryní Slovenska. Na turnaji v Trenčíně obhájila pozici nasazené jedničky.

Lithuanian International: Adam Mendrek zvítězil ve dvouhře!

Adam Mendrek se stal vítězem dvouhry mužů na mezinárodním mistrovství Litvy. Ve finále porazil turnajovou jedničku a hráče první světové stovky Kestutise Navickase 22:20 6:21 a 21:18.

Riga International: třetí místo Tomalové a Švábíkové v deblu

Na turnaj evropského circuitu do Lotyšska se vydala početná skupina českých badmintonistů. Nejlepší výsledek uhrály Kateřina Tomalová a Tereza Švábíková, které obsadily třetí místo v deblu.

Spanish International: Čechům se v Madridu nedařilo

Bez vítězného zápasu odjížděli Petr Koukal a Zuzana Pavelková ze circuitového turnaje v Madridu. Vítězi mezinárodního mistrovství Španělska se stali domácí Pablo Abian a Iris Wang.

Peter Gade se stal hlavním trenérem francouzské reprezentace

Francouzský badmintonový svaz by rád pozvedl svůj reprezentační tým na nejvyšší světovou úroveň. Pomoci má nový hlavní trenér, kterým není nikdo jiný, než Peter Gade – jedna z největších hvězd v historii badmintonu.

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS