O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Australian Open: Jan Fröhlich prošel do druhého kola

Australian Open v badmintonu nemá takový zvuk jako tenisové, přesto jde o prestižní mezinárodní turnaj. Z dvojice Čechů, kteří se ho účastnili, dopadl lépe Jan Fröhlich, kterému se podařilo projít do druhého kola.

Česká stopa: Jan Fröhlich pokračuje v oživování mezinárodní kariéry

Jan Fröhlich, devítinásobný mistr ČR a dlouholetá domácí singlová jednička, pokračuje v úspěšném oživování mezinárodní kariéry. Dalším turnajem v jeho programu bylo Australian Open, na kterém opět hrál dvouhru a čtyřhru se Zdeňkem Svátou. Janovi se podařilo probít z kvalifikace do hlavní soutěže, v ní zdolal domácího Jamese Patersona 21:10 a 21:9, až ve druhém kole pak podlehl devátému nasazenému Tommy Sugiartovi z Indonésie 7:21 a 8:21. Zdeněk Sváta v hlavní soutěži svedl v prvním kole souboj s Ming Kai Alton Chew ze Singapuru, asijský soupeř nakonec porazil našeho hráče 21:17 a 21:19.

Finálový den: tři zlaté medaile do Japonska

Pět finálových utkání bylo čistě asijskou záležitostí. Nejvíce se přitom dařilo reprezentantům Japonska – Sho Sasaki si přivlastnil dvouhru mužů, Japonky vyhrály čtyřhru žen a finále čtyřhry mužů bylo dokonce čistě záležitostí země vycházejícího slunce. Ve dvouhře žen podle papírových předpokladů obhájila pozici nasazené jedničky čínská hráčka Liu Xin, v mixu se na první místo prosadili Thajci.

Kompletní výsledky finálových utkání:

čtyřhra žen: Shizuka Matsuová, Mami Naitová (Japonsko) – Chin Eei Hui, Wong Pei Tty (Malajsie) 21:18 21:11
smíšená čtyřhra: Songphon Anugritayawon, Kunchala Voravichitchaikulová (Thajsko) – Hirokatsu Hashimoto, Mizuki Fujiiová (Japonsko) 21:15 21:9
dvouhra žen: Liu Xin (Čína) – Porntip Buranaprasertsuková (Thajsko) 21:14 21:9
čtyřhra mužů: Hiroyuki Endo, Kenichi Hayakawa - Naoki Kawamae, Shoji Sato (všichni Japonsko) 21:17 21:18
dvouhra mužů: Sho Sasaki (Japonsko) – Wong Choong Hann (Malajsie) 21:11 12:21 21:19

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [12.04.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

German Open: turnaj plný hvězd

Ačkoliv nejde o součást prestižní Super Serie, sjela se na German Open Grand Prix Gold špičková konkurence. Do listiny vítězů se zapsal například Lin Dan či Lee Yong Dae a Jung Jae Sung!

Mistrovství světa: hrdiny šampionátu jsou zatím Chris Adcock a Imogen Bankierová

Anglické publikum v londýnské Wembley aréně doposud sledovalo hlavně neúspěchy domácích badmintonistů. O to větší ohlas má překvapivá jízda pavoukem mixu anglicko-skotského páru Adcock-Bankierová, kteří zdolali další nasazené ...

Finnish Open: Češi zůstali ve Vantaa bez vítězství

Ani jedna výhra v hlavní soutěži – to byla smutná bilance českého národního týmu na mezinárodním mistrovství Finska.

Češi vzpomínají: Gadeho klamavé údery byly neuvěřitelné

Během své bohaté kariéry nastoupil Peter Gade třikrát i proti českým soupeřům. Ondřej Lubas, Jan Fröhlich a Jan Vondra vzpomínají na své duely s badmintonovou legendou na MS v roce 1995 a ME v roce 2004 a také v dánské extralize.

Brazil International: Koukal ani Fröhich olympijské body nevezou

Další exotická mise za body do olympijské kvalifikace se našim hráčům nevydařila: ani Jan Fröhlich ani Petr Koukal nedokázali v Brazílii na tamějším mezinárodním mistrovství vyhrát své první kolo.

Mezinárodní mistrovství ČR startuje: sledujte kvalifikaci

Dnes v 9:00 odstartuje mezinárodní mistrovství České republiky. Turnaj, který probíhá v Brně v hale ve Vodově ulici, otevřou kvalifikační boje. Sledujte, jak si povedou čeští hráči, a zda se někomu podaří probít až do hlavní ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!