O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Atletický žebřík: cvičte rychlost, odrazy i koordinaci

Letní příprava badmintonistů zahrnuje také řadu atletických prvků. Zpestřením kondičního programu může být cvičení s atletickým/koordinačním žebříkem. Sledujte, jak lze tuto pomůcku využít v tréninku.

Cvičíme koordinaci, odrazy i rychlou frekvenci kroků

Pro cvičení je možné použít speciální atletický žebřík, ale klidně i prostý provazový žebřík, anebo si pomoci například švihadly či prádelní šňůrou a několik okének si složit. Možnosti využití žebříku jsou přitom velmi široké. Pochopitelně poslouží k frekvenčním cvičením, jejichž cílem je co nejrychlejší proběhnutí okének. Cílem je přitom nejen rychlost, ale také přesnost, tedy proběhnout všechna okénka, žádné nevynechat a neprošlápnout příčku žebříku. Jiným typem cvičení na atletickém žebříku jsou odrazové cviky. Při proskakování žebříku snožmo, po jedné noze či podle nějakého vzorce si asi většina hráčů s nostalgií vzpomene na časy proskakování křídou namalovaného "panáka"...

Velmi zábavná jsou pak cvičení zaměřená na koordinaci - tu pochopitelně vyžadují i jednodušší probíhací a odrazové cviky, ale když se do pohybu na žebříku zapojí nepravidelnost, úskoky do stran, rotace či zpětný pohyb, čeká teprve hráče ta správná výzva.

Tréninková videa: třináct cvičení na žebříku

V playlistu přiloženém níže najdete hned deset tematických videí, která byla natočena během kondičního soustředění hráčů SK Prosek Praha. Konkrétně obsahují třináct jednoduchých i složitějších cviků a mohou být vstupní inspirací pro trénink s atletickým žebříkem. Možností, jak jej využít, je ale pochopitelně mnohem více – a kreativitě se v žádném případě meze nekladou.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.07.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Čínský trénink: zlepšete se v pohybu po kurtu

Sledujte pětici čínských videí, která vám poradí, jak zlepšit pohyb po kurtu. Čínský trénink zahrnuje přípravná cvičení na rychlou práci nohou, vybíhání kurtů i kondiční cvičení, které můžete dělat v terénu.

Pavel Florián: "Příští rok budu hrát v Odense."

Dánsko je zemí badmintonu zaslíbenou. V čem spočívá tajemství dánských hráčů a trenérů? Povídali jsme si s Pavlem Floriánem, který se dlouhodobě připravuje v Odense a v příští sezóně bude hájit barvy tohoto prvoligového klubu.

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Cvičte rychlé nohy s Nickem Bonkowským

Potřebujete zlepšit svou práci nohou? Pomoci může názorné tréninkové video, na němž uvidíte deset minut cvičení v podání Nicka Bonkowského, reprezentanta Trinidadu a Tobaga.

Trénujte z gauče: badmintonová cvičení na doma

Ne vždy je k dispozici volný kurt, ne každý má čas, chuť a vůli vydat se do sportovní haly. Anglický kouč Paul Stewart vám ukáže několik cvičení, která můžete dělat doma, doslova a do písmene "z pohodlí gauče".

Klíčové body na síti: lekce z čtení hry

Sledujte zajímavé video britského trenéra Paula Stewarta. Ten se podíval do hloubky na to, jak velkou část šířky sítě musí hráči ve skutečnosti pokrýt v různých herních situacích. Vnímáním klíčových bodů lze výrazně zlepšit „čtení ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!