O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Atletický žebřík: cvičte rychlost, odrazy i koordinaci

Letní příprava badmintonistů zahrnuje také řadu atletických prvků. Zpestřením kondičního programu může být cvičení s atletickým/koordinačním žebříkem. Sledujte, jak lze tuto pomůcku využít v tréninku.

Cvičíme koordinaci, odrazy i rychlou frekvenci kroků

Pro cvičení je možné použít speciální atletický žebřík, ale klidně i prostý provazový žebřík, anebo si pomoci například švihadly či prádelní šňůrou a několik okének si složit. Možnosti využití žebříku jsou přitom velmi široké. Pochopitelně poslouží k frekvenčním cvičením, jejichž cílem je co nejrychlejší proběhnutí okének. Cílem je přitom nejen rychlost, ale také přesnost, tedy proběhnout všechna okénka, žádné nevynechat a neprošlápnout příčku žebříku. Jiným typem cvičení na atletickém žebříku jsou odrazové cviky. Při proskakování žebříku snožmo, po jedné noze či podle nějakého vzorce si asi většina hráčů s nostalgií vzpomene na časy proskakování křídou namalovaného "panáka"...

Velmi zábavná jsou pak cvičení zaměřená na koordinaci - tu pochopitelně vyžadují i jednodušší probíhací a odrazové cviky, ale když se do pohybu na žebříku zapojí nepravidelnost, úskoky do stran, rotace či zpětný pohyb, čeká teprve hráče ta správná výzva.

Tréninková videa: třináct cvičení na žebříku

V playlistu přiloženém níže najdete hned deset tematických videí, která byla natočena během kondičního soustředění hráčů SK Prosek Praha. Konkrétně obsahují třináct jednoduchých i složitějších cviků a mohou být vstupní inspirací pro trénink s atletickým žebříkem. Možností, jak jej využít, je ale pochopitelně mnohem více – a kreativitě se v žádném případě meze nekladou.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.07.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Zimní badmintonový camp: tréninky s Tomášem Krajčou

VAŠE LIGA a BadmintonCoach vás zvou na zimní camp, který proběhne o víkendu 7.-8. prosince v tělocvičně na Spojích. Přijďte zlepšit svou úderovou techniku, pohyb i taktiku hry a překvapte své ligové soupeře.

Z dlouhé chvíle: zajímavé kousky s raketou a míčem

Co dělat, když čekáte na spoluhráče, v přestávce mezi zápasy nebo volné chvilce tréninku? Jak zahnat nudu v tělocvičně? Zkuste některý z triků s raketou a míčem, který na videích z produkce BadmintonCoach.cz předvádějí Tomáš ...

Videa z tréninku: kondiční dřina, herní rekordy

Zajímá vás, jak trénují reprezentanti v dospělé či juniorské kategorii? Nahlédněte do kuchyně našich profesionálů a podívejte se, jak vypadá kondiční příprava Adama Mendreka či herní dril skupiny okolo Petra Koukala.

Trénujte z gauče: badmintonová cvičení na doma

Ne vždy je k dispozici volný kurt, ne každý má čas, chuť a vůli vydat se do sportovní haly. Anglický kouč Paul Stewart vám ukáže několik cvičení, která můžete dělat doma, doslova a do písmene "z pohodlí gauče".

Tréninky s Michalem Turoněm pro amatéry

Zatrénujte si každé úterý s Michalem Turoněm a zlepšete se.

Trénink s Annou Rice: jak načasovat výskok?

V další sérii výukových videí s Annou Rice se například dozvíte, jak hrát rychle na síti, jak správně načasovat svůj výskok, anebo jak pokrýt skutečně celý kurt.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS