O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Atletický žebřík: cvičte rychlost, odrazy i koordinaci

Letní příprava badmintonistů zahrnuje také řadu atletických prvků. Zpestřením kondičního programu může být cvičení s atletickým/koordinačním žebříkem. Sledujte, jak lze tuto pomůcku využít v tréninku.

Cvičíme koordinaci, odrazy i rychlou frekvenci kroků

Pro cvičení je možné použít speciální atletický žebřík, ale klidně i prostý provazový žebřík, anebo si pomoci například švihadly či prádelní šňůrou a několik okének si složit. Možnosti využití žebříku jsou přitom velmi široké. Pochopitelně poslouží k frekvenčním cvičením, jejichž cílem je co nejrychlejší proběhnutí okének. Cílem je přitom nejen rychlost, ale také přesnost, tedy proběhnout všechna okénka, žádné nevynechat a neprošlápnout příčku žebříku. Jiným typem cvičení na atletickém žebříku jsou odrazové cviky. Při proskakování žebříku snožmo, po jedné noze či podle nějakého vzorce si asi většina hráčů s nostalgií vzpomene na časy proskakování křídou namalovaného "panáka"...

Velmi zábavná jsou pak cvičení zaměřená na koordinaci - tu pochopitelně vyžadují i jednodušší probíhací a odrazové cviky, ale když se do pohybu na žebříku zapojí nepravidelnost, úskoky do stran, rotace či zpětný pohyb, čeká teprve hráče ta správná výzva.

Tréninková videa: třináct cvičení na žebříku

V playlistu přiloženém níže najdete hned deset tematických videí, která byla natočena během kondičního soustředění hráčů SK Prosek Praha. Konkrétně obsahují třináct jednoduchých i složitějších cviků a mohou být vstupní inspirací pro trénink s atletickým žebříkem. Možností, jak jej využít, je ale pochopitelně mnohem více – a kreativitě se v žádném případě meze nekladou.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [21.07.2013]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Atletický žebřík: tipy na odrazová cvičení

Atletický žebřík je pomůckou, jejíž využití prakticky nemá omezení. Přinášíme pětici videí s náměty na cvičení z produkce BadmintonCoach.cz - sledujte náměty na odrazová cvičení.

Junioři si užívají v písku. Troufnete si na jejich cvičení?

 Česká juniorská reprezentace se už čtyři dny připravuje na soustředění v Rumburku pod vedením kondičního trenéra Martina Vokouna. Mrkněte se na video z jejich tréninku a nechte se inspirovat do vlastní přípravy.

Drsné multi-shuttles: sledujte trénink juniorské reprezentace

 Ostřejší než sbírka bonmotů Oscara Wilda pokapaná citronem a vražená někomu do oka. Taková jsou multi-shuttles cvičení s novým trenérem juniorského reprezentačního týmu Jackem Niedzwiedzkim. Sledujte dva příklady: nahazování pro ...

Lukáš Zevl o trénincích v Malajsii: "Není lehké si zvyknout na podnebí."

Vysoká teplota a velká vlhkost jsou hlavními překážkami, které musejí překonávat Evropané při aklimatizaci v Malajsii. Čtěte tréninkové zápisky Lukáše Zevla, který od začátku srpna trénuje v této badmintonu zasvěcené zemi.

Lukáš Zevl z Malajsie: naše příprava pokračuje

Po turnaji ve Vietnamu, kde jsme strávili jeden týden, jsme se vrátili zpět do malajské metropole Kuala Lumpur, kde dále pokračuje naše příprava.

Lukáš Zevl o Indonesia Open: vezu si nové zkušenosti

Lukáš Zevl a Maxmilian Koreny se zúčastnili turnaje Indonesia Open ve městě Samarinda. Čtěte Lukášův deníček plný zážitků z tréninku, turnaje a jeho fantastické atmosféry.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!