O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Atletický žebřík: cvičit můžete i s raketou

Atletický žebřík je pro trenéra neutuchajícím zdrojem inspirace. Sledujte sedm nových videí se zajímavými cvičeními pro rychlost, odrazy i koordinaci z produkce BadmintonCoach.cz.

Základní spektrum třinácti více či méně jednoduchých cvičení jsme vám nabídli v létě letošního roku v článku Atletický žebřík: cvičte rychlost, odrazy i koordinaci, další pak nabízí nedávný článek Zamotejte si ruce i nohy a Dovnitř mohou i ruce. Pokud vás cvičení na žebříku zaujala, máme pro vás dnes celou řadu dalších námětů nejen na samotné rutiny cvičení, ale vůbec na různorodost využití atletického žebříku. Všechna videa vznikala v rámci tréninku hráčů žákovských družstev a přípravky SK Prosek Praha a žebřík jsme využili i při tréninku badmintonové školičky v areálu Hamr Štěrboholy. Videa pocházejí z produkce BadmintonCoach.cz.

Probíhání a předávání rakety za tělem

Hned první cvičení je relativně složité na koordinaci – je třeba hlídat frekvenci kroků a předávat si raketu za tělem. Děvčata na videu cvičila na atletickém žebříku poprvé v životě!

Šílený horolezec

Na první pohled složité, ale už na ten druhý snazší, ze čtyř kroků složené proskakování žebříku, připomíná pohyb poněkud šíleného horolezce...

Klasické lyžování

Boční proskakování žebříku samozřejmě nevyžaduje nasazení běžeckých bot či nedejbože lyží. Ale pohyb při zapojení práce rukou klasické lyžování připomíná:

Dovnitř, dovnitř, ven, ven

Frekvenční cvičen podle jednoduchého předpisu zahrnuje střídavě dva kroky dovnitř okénka a dva kroky vedle něj.

Vyšlapování a odrazy

Základním pohybem je tu střídavé vyšlapování dovnitř žebříku a zase ven, pomůže, když si hráči v duchu budou spolu s kroky opakovat: "Jedna, dva, tři, čtyři."

Zametání stop

Zatímco jedna noha zůstává uvnitř žebříku, druhá střídá strany a následuje vždy se zpožděním. Pohyb tak vypadá trochu jako zametání stop.

Probíhání a stínový badminton

A na závěr máme jednu lahůdku: cvičení, které spojuje frekvenční běh (jeden krok do každého okénka) s cvičením koordinace (ruce dělají něco jiného než nohy) a zároveň jde o nácvik badmintonových úderů (forehandový a backhandový drajv či push) a k tomu navrch veledůležité dovednosti – změn držení. Všechno pěkně v jednom ;-)

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.01.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Z dlouhé chvíle: zajímavé kousky s raketou a míčem

Co dělat, když čekáte na spoluhráče, v přestávce mezi zápasy nebo volné chvilce tréninku? Jak zahnat nudu v tělocvičně? Zkuste některý z triků s raketou a míčem, který na videích z produkce BadmintonCoach.cz předvádějí Tomáš ...

Příprava na republiku: jak trénuje Petr Koukal

Nejlepší český singlista podle mezinárodního žebříčku zveřejňuje na své facebookové stránce videa z přípravy na vrchol domácí sezóny – mistrovství České republiky. Sledujte, jak se připravuje profesionál.

Pohyb do zadní části kurtu: pracujte s těžištěm

Někdy může zdánlivá maličkost znamenat velký rozdíl v rychlosti a stabilitě pohybu po kurtu. Paul Stewart ukazuje na svém tréninkovém videu, jak si pomoci přenesením váhy při pohybu do zadní části kurtu.

Klíčové body na síti: lekce z čtení hry

Sledujte zajímavé video britského trenéra Paula Stewarta. Ten se podíval do hloubky na to, jak velkou část šířky sítě musí hráči ve skutečnosti pokrýt v různých herních situacích. Vnímáním klíčových bodů lze výrazně zlepšit „čtení ...

Krátké podání z forehandu: lekci dává Lee Jae Bok

Krátké forehandové podání je technicky jedním z nejnáročnějších úderů. Nechte si poradit, jak na něj: čínský trenér Lee Jae Bok na prostoru pěti minut rozebírá správnou techniku a poradí i v tom, jak zahrát podání překvapivě.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!