O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Atletický žebřík: cvičit můžete i s raketou

Atletický žebřík je pro trenéra neutuchajícím zdrojem inspirace. Sledujte sedm nových videí se zajímavými cvičeními pro rychlost, odrazy i koordinaci z produkce BadmintonCoach.cz.

Základní spektrum třinácti více či méně jednoduchých cvičení jsme vám nabídli v létě letošního roku v článku Atletický žebřík: cvičte rychlost, odrazy i koordinaci, další pak nabízí nedávný článek Zamotejte si ruce i nohy a Dovnitř mohou i ruce. Pokud vás cvičení na žebříku zaujala, máme pro vás dnes celou řadu dalších námětů nejen na samotné rutiny cvičení, ale vůbec na různorodost využití atletického žebříku. Všechna videa vznikala v rámci tréninku hráčů žákovských družstev a přípravky SK Prosek Praha a žebřík jsme využili i při tréninku badmintonové školičky v areálu Hamr Štěrboholy. Videa pocházejí z produkce BadmintonCoach.cz.

Probíhání a předávání rakety za tělem

Hned první cvičení je relativně složité na koordinaci – je třeba hlídat frekvenci kroků a předávat si raketu za tělem. Děvčata na videu cvičila na atletickém žebříku poprvé v životě!

Šílený horolezec

Na první pohled složité, ale už na ten druhý snazší, ze čtyř kroků složené proskakování žebříku, připomíná pohyb poněkud šíleného horolezce...

Klasické lyžování

Boční proskakování žebříku samozřejmě nevyžaduje nasazení běžeckých bot či nedejbože lyží. Ale pohyb při zapojení práce rukou klasické lyžování připomíná:

Dovnitř, dovnitř, ven, ven

Frekvenční cvičen podle jednoduchého předpisu zahrnuje střídavě dva kroky dovnitř okénka a dva kroky vedle něj.

Vyšlapování a odrazy

Základním pohybem je tu střídavé vyšlapování dovnitř žebříku a zase ven, pomůže, když si hráči v duchu budou spolu s kroky opakovat: "Jedna, dva, tři, čtyři."

Zametání stop

Zatímco jedna noha zůstává uvnitř žebříku, druhá střídá strany a následuje vždy se zpožděním. Pohyb tak vypadá trochu jako zametání stop.

Probíhání a stínový badminton

A na závěr máme jednu lahůdku: cvičení, které spojuje frekvenční běh (jeden krok do každého okénka) s cvičením koordinace (ruce dělají něco jiného než nohy) a zároveň jde o nácvik badmintonových úderů (forehandový a backhandový drajv či push) a k tomu navrch veledůležité dovednosti – změn držení. Všechno pěkně v jednom ;-)

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [02.01.2014]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Čínský trénink: zlepšete se v pohybu po kurtu

Sledujte pětici čínských videí, která vám poradí, jak zlepšit pohyb po kurtu. Čínský trénink zahrnuje přípravná cvičení na rychlou práci nohou, vybíhání kurtů i kondiční cvičení, které můžete dělat v terénu.

Pavel Florián: "Příští rok budu hrát v Odense."

Dánsko je zemí badmintonu zaslíbenou. V čem spočívá tajemství dánských hráčů a trenérů? Povídali jsme si s Pavlem Floriánem, který se dlouhodobě připravuje v Odense a v příští sezóně bude hájit barvy tohoto prvoligového klubu.

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Cvičte rychlé nohy s Nickem Bonkowským

Potřebujete zlepšit svou práci nohou? Pomoci může názorné tréninkové video, na němž uvidíte deset minut cvičení v podání Nicka Bonkowského, reprezentanta Trinidadu a Tobaga.

Trénujte z gauče: badmintonová cvičení na doma

Ne vždy je k dispozici volný kurt, ne každý má čas, chuť a vůli vydat se do sportovní haly. Anglický kouč Paul Stewart vám ukáže několik cvičení, která můžete dělat doma, doslova a do písmene "z pohodlí gauče".

Klíčové body na síti: lekce z čtení hry

Sledujte zajímavé video britského trenéra Paula Stewarta. Ten se podíval do hloubky na to, jak velkou část šířky sítě musí hráči ve skutečnosti pokrýt v různých herních situacích. Vnímáním klíčových bodů lze výrazně zlepšit „čtení ...


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS