Asijský šampionát:

Minulý týden kromě mistrovství Evropy probíhalo také mistrovství Asie, které přineslo nejeden zajímavý výsledek!

One-man show Kenta Monoty
Svůj definitivní návrat zpět do světové špičky stvrdil výhrou ve dvouhře mužů na mistrovství Asie Japonec Kento Momota, který si až do poloviny loňského roku odpykával roční distanc za ilegální sázení a v rámci trestu byl také vymazán ze světového žebříčku. Od července loňského roku opět naskočil do tunajového kolotoče a pomalu si prokousává cestu zpět na vrchol - před distancem byl druhým mužem světového žebříčku a žhavým adeptem na olympijskou medaili, aktuálně je na 17. místě světového žebříčku.
Z asijského mistrovství si odváží cenné skalpy, kterými zpečetil svůj návrat mezi elitu. Poradil si s nasazenou čtyřkou Shi Yuqi (Čína), nasazenou sedmičkou Chou Tien Chen (Taiwan), v semifinále pak porazil legendárního Lee Chong Weie (Malajsie) a ve finále olympijského vítěze a mistra světa Chen Longa (Čína). Tomu říkáme parádní návrat!

(Finálová zápas Kento Momota vs Chen Long)

Dvouhru žen ovládla Tai Tzu Ying
Překvapivé dílčí výsledky přinesla dvouhra žen - v prvním kole se s turnajem rozloučila úřadující mistryně světa Nozomi Okuhara, vicemistryně světa P. V. Sindhu došla sice o něco dále, ale odjela bez medaile. Celkové vítězství si tak pohlídala aktuální světová jednička Tai Tzu Ying, která má na svém kontě fantastických 13 vyhraných turnajů kategorie Super Series, ale na svou první “velkou” medaili stále čeká - z OH i mistrovství světa zatím pokaždé odjela bez medaile...

Párové disciplíny ovládly Japonsko a Čína
Ve čtyřhře mužů si pro titul došel nejvýše nasazený pár Junhui Li - Yuchen Liu (Čína). V této disciplíně získala Čína 3 ze 4 medailí. A stejně Číňané dominovali také v mixu, kde se z výhry nakonec radovali Yilyu Wang a Dongping Huang. Čtyřhřu žen ovládly Japonky, když v čistě japonském finále zvítězily Yuki Fukushima a Sayaka Hirota, vicemistryně světa z loňského roku.

Autor: administrátor [02.05.2018]