O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

All England: triumf Caroliny Marin a zkušených Dánů

Tři zlaté do Číny, dva na starý kontinent – taková je bilance letošního All England. Tradiční turnaj hostil Birmingham a diváci mohli sledovat skvělé vyvrcholení; v nedělním programu stály za vidění zejména více než hodinové bitvy ve dvouhrách a ďábelsky rychlá přestřelka ve čtyřhře mužů.

Carolina Marin byla před týdnem ve finále German Open pokárána, doslova jako "zlobivé dítě" klepnuta přes prsty dvěma červenými kartami. Herní sebevědomí a formu jí to ale nevzalo a v Birminghamu dokázala v nejvyšší světové konkurenci opět dosáhnout až na příčku nejvyšší. Postupně přehrála Chloe Magee, Porntip Buranaprasertsuk, Sung Ji Hyun a také Tai Tzu Ying. Ve finále čekala zkušená Indka Saina Nehwal. Saina "vlétla" na Marin na své poměry neobvykle útočnou a agresivní hrou; Marin ale ve druhé sadě dokázala průběh zcela otočit a ve třetí bezradnou soupeřku doslova rozebrala.

Fantastickou podívanou nabídl téměř hodinu a půl trvající duel mezi Chen Longem a Janem O. Jorgensenem ve dvouhře mužů. Oba soupeři do finále prošli s velkou suverenitou, Chen musel cestou zdolat dva reprezentační kolegy včetně slavného Lin Dana, Jorgensen zase ve čtvrtfinále svedl úspěšnou bitvu s mladším spoluhráčem Viktorem Axelsenem. Finále nabídlo mnoho doslova maratonských výměn, Jorgensen dokázal svůj styl založený na předvídavosti a zachytávání míčů v přední části kurtu vnutit pouze v první sadě a nakonec odešel poražen přesnějším a trpělivějším Číňanem.

Dánové se přesto mohli radovat ze zlatého úspěchu. Přinesla ho čtyřhra mužů, a to zkušenému páru Matthias Boe-Carsten Mogensen. Za zmínku ale stojí i výkon jejich kolegů, Madse Conrada Petersena a Madse Pielera Koldinga, kteří porazili turnajové jedničky a dostali se až do semifinále. Co nedokázalo "Mads-duo," zvládli Boe a Mogensen ve finále, tedy porazit úderný čínský pár Fu Haifeng-Zhang Nan. Utkání nabídlo množství výměn s neuvěřitelným tlakem na podání a příjem. Servisový rozhodčí také musel zejména v prvním setu zasahovat a odpískal hned několik podání nad pasem a chyb při servisu, většinu Matthiasi Boemu, ale jeho rozhodnutí nakonec nejvíce mrzelo čínské hráče za vyrovnaného stavu v koncovce. Množství neskutečně rychlých drajvových přestřelek a taktické šachy pokračovaly i ve druhém setu, větší klid v koncovce a také trochu nezbytného štěstí, když Fu Haifeng dvakrát zachyboval z útočné pozice, měli nakonec Dánové.

Další dvě finálová utkání měla jasnější průběh. I přes podporu zaplněné birminghamské haly tentokrát Tontowi Ahmad a Liliyana Natsir neměli šanci a ve finále mixu podlehli čínskému páru Zhang Nan-Zhao Yunlei dvakrát 10:21. V čistě čínském finále čtyřhry žen pak Bao Yixin a Tang Yuanting přehrály zkušenější soupeřky Wang Xiaoli a Yu Yang poměrem dvakrát 21:14.

Kompletní výsledky: Tournamensoftware

Záznamy jednotlivých zápasů: BWF kanál na YouTube

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [11.03.2015]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Carolina Marin obhájila titul mistryně světa!

Finálový den mistrovství světa přinesl obrovskou radost španělskému badmintonu. Carolina Marin získala podruhé za sebou zlatou medaili ve dvouhře žen. Dvouhru mužů ovládl Chen Long, Čína celkem brala tři zlaté.

Mistrovství světa jde do finále: dočká se Lee Chong Wei titulu?

Maratonský program měl sobotní semifinálový den MS v Jakartě. Řada vyrovnaných bitev skončila až v 11 hodin tamějšího času. Zítra čeká hráče finálový den a boje o zlaté medaile.

Australian Open: Carolina Marin na vrcholu, Axelsenovi scházel krok

Dva velké příběhy evropských singlistů jsme sledovali na turnaji Super Serie v australském Sydney. Carolina Marin dokázala vyhrát dvouhru žen, Viktor Axelsen porazil v prvním kole legendárního Lin Dana, ale ve finále nestačil ...

Nejlepší Evropané za rok 2014: Marin, Jorgensen a Li

V Paříži byla 20. dubna oznámena jména nejlepších badmintonistů Evropy za rok 2014 v rámci předávání BEC Awards. Nejlepším hráčem se stal Jan O. Jorgensen, hráčkou Carolina Marin a mladou nadějí Yvonne Li. Do síně slávy evropského ...

Pět dánských hvězd bylo vyloučeno z národního týmu!

Spor ohledně sponzorských smluv s konkurenčními společnostmi vyústil v šokující vyloučení pěti velkých hvězd dánského badmintonu z reprezentace: Matthias Boe, Carsten Mogensen, Kamilla Rytter Juhl, Christinna Pedersen a Joachim ...

Singapore Open: premiérová výhra Kenta Momoty

Třetí turnaj Super Series ve třech týdnech po sobě hostil Singapur. Únava se podepsala na výpadcích řady favoritů, svůj první vrcholný světový titul získal talentovaný japonský singlista Kento Momota.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS