O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

All England Super Series: začíná 100. ročník nejslavnějšího turnaje

Tenisté mají svůj Wimbledon, badmintonisté All England - mezinárodní mistrovství Anglie je nejtradičnější a nejslavnější turnaj, vítězství na něm se může vyrovnat snad jen olympijské zlato. Ale zatímco na olympiádě badmintonisté soupeří teprve od roku 1992, první ročník All England se konal v roce 1899. První a druhá světová válka turnaj několikrát přerušily, a tak je Yonex All England Open Super Series 2010 jubilejním stým ročníkem turnaje. Co nabídne badmintonovému publiku?

V úterý 9. března turnaj zahájila kvalifikace. V ní startovali i někteří čeští hráči, do hlavní soutěže se však neprobili: Petr Koukal podlehl ve dvou setech polské jedničce Przemyslawu Wachovi, Josef Rubáš a Jaroslav Sobota v kvalifikaci čtyřhry nestačili na ruské soupeře Vitalije Durkina a Alexandra Nikolajenka.

Od středy se rozjedou hlavní soutěže všech pěti disciplín. Tak jako na vrcholných turnajích téměř vždy, očekává se souboj Čína vs. zbytek světa. Loni získali hráči země středu tituly ve dvouhrách, čtyřhrách i mixu. Mezi muži obhajuje titul nezpochybnitelná jednička světového badmintonu (byť "až" druhý nasazený) Lin Dan - hlavním soupeřem by mu měl být Lee Chong Wei, domácí konkurenti Bao Chun Lai a Chen Jin, či stálice světové špičky Peter Hoeg Gade a Taufik Hidayat. Evropské naděje se vedle Gadeho upírají také k Janu O. Jorgensenovi či Marku Zwieblerovi.

Mezi ženami bude chtít prvenství zopakovat Wang Yihan, vedle dalších Číňanek Lu Lan a Lin Wang ji mohou zastavit i Evropanky, byť v případě francouzské reprezentantky Pi Hongyan jde o naturalizovanou Číňanku. Čeká se také, co předvede Tina Rassmussen, a bez šance na úspěch by nemusela být ani Juliane Schenk či mladičká indická hvězdička Saina Nehwal.

Čtyřhra mužů bude velmi otevřená. Obhájci titulu Cai Yun a Fu Haifeng jsou až pátí nasazení a fanoušci se mohou těšit na jejich souboje s páry dánskými (Paaske-Rasmussen, Boe-Mogensen), korejskými (Jung-Lee), malajskými (Koo-Tan), indonéskými (Setiawan-Kido) i americkými (Bach-Gunawan). Zato ve čtyřhře žen jsou karty rozdány jasně - výhra jiné než čínské dvojice by se rovnala zázraku. Loňské vítězky Zhang Yawen a Zhao Tingting sice titul neobhajují, ale páry Du Ying-Yu Yang, Ma Jing-Wang Xiaoli, Cheng Shu-Zhao Yunlei a Pan Pan-Tian Qing by neměly mít konkurenci.

Ve smíšené čtyřhře mají Evropané asi nejreálnější možnost uspět proti asijské konkurenci. Pravda, porazit obhájce titulu He Hanbina a Yu Yang bude těžké, stejně jako první nasazený pár Zheng Bo-Ma Jin. Ale Thomas Laybourn s Kamillou Rytter-Juhl by to mohli zvládnout. Na titul kromě nich určitě myslí i zkušená indonéská dvojice Widianto-Natsir, či korejský pár Lee Yong Dae-Lee Hyo Jung.

100. ročník All England se koná v National Indoor Areně v Birminghamu. Kvalifikaci i hlavní soutěž můžete sledovat živě přes tournamentsoftware, oficiální webové stránky turnaje jsou zde: All England

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [09.03.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS