O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Aktuálně: velká čínská badmintonová svatba

V Číně proběhla velká badmintonová svatba: svoji jsou dva špičkoví singlisté Lin Dan a Xie Xinfang. Jiné reprezentace slavily méně a řešily spíše problémy rezignace koučů či hráčské obměny: ta proběhla v korejské, anglické i malajsijské "repre"...

Ze společnosti: Lin Dan a Xie Xinfang už jsou svoji

Už sedm let trvá hvězdný badmintonový vztah: Lin Dan a Xie Xinfang, špičkoví singlisté čínské reprezentace. Podle internetového serveru sina.com ho v listopadu letošního roku konečně stvrdili dlouho očekávaným manželstvím. Zatímco Lin Dan zůstává stále na vrcholu, těm, kdo badminton sledují kratší dobu, možná jméno jeho manželky nic neřekne: doplňme tedy, že oba dva málem napsali úžasný zlatý příběh v roce 2008: na olympijských hrách v Pekingu hráli oba finále. Lin Dan v tom svém suverénně přehrál Lee Chong Wei, ale jeho nastávající Xie Xinfang podlehla své krajance Zhang Ning a "do rodiny" tak přinesla "pouze" stříbro. Krátce po olympijském finále ukončila Xie kariéru a jak se sama vyjádřila, snaží se být "Super Danovi" především dobrou ženou.

Zákulisí: velké změny v korejském národním týmu

Korejský reprezentační tým se v roce 2011 změní k nepoznání. Kariéru ukončily dvě skvělé deblistky a mnohonásobné medailistky z vrcholných akcí – Lee Hyo Jung a Lee Kyung Won. Z národního týmu byli také vyřazeni finalisté All England 2009 Han Sang Hoon a Hwang Ji Man, končí také Lee Cheol Ho a Jang Soo Young. Mezi nové tváře patří talentovaní junioři Kang Ji Wook, Choi Hye In a Lee Dong Keun, nejmladším členem národního družstva se stává další junior Lee Hong Je. Proměny v personálním složení i složení párů prakticky nenechaly kámen na kameni – uvidíme, jak se bude tradičně silné badmintonové zemi dařit v mezinárodní konkurenci.

Nejzásadnější změnou je ovšem nedávná změna na postu trenéra. Kim Joong Soo, který fungoval jako korejský head coach v uplynulých 10 letech, přepustil tuto prestižní pozici, novým koučem se stává Sung Han Kook. Bývalý úspěšný singlista je už řadu let členem realizačního týmu korejské reprezentace, a tak nepůjde o systémovou změnu, ale spíše pokračování nastoleného trendu.

Z kola ven: Misbun Sidek končí jako kouč Malajsie

K poslednímu dni roku 2010 rezingoval na svou funkci u národního družstva Malajsie trenér Misbun Sidek. Člen slavného bratrského týmu fungoval jako singlový kouč a osobní trenér světové jedničky Lee Chong Wei. Rozhodnutí Misbuna Sideka bylo pro malajsijsou federaci překvapením, kouč přitom ve své zprávě neuvedl žádné důvody. Nyní se čeká, jak se k němu svaz postaví – a objevují se spekulace, že by to mohlo znamenat i odchod Lee Chong Wei z národního centra.

Hvězdy v lize: čínské týmy představily soupisky

Týmy čínské superligy představily své soupisky pro soutěžní ročník 2011 – a opět se to na nich hemží výjimečnými jmény. Proti sobě se postaví velikání světového badmintonu jako Lin Dan, Bao Chunlai, Chen Jin, Fu Haifeng nebo Cai Yun. Zajímavostí může být hostování malajsijských hvězd Koo Kien Keata a Tan Boon Heonga v týmu Guangzhou – ostatní družstva čínské superligy si "vystačí" s domácími hráči. Soupisky si můžete prohlédnout zde.

Opět Skotem: Robert Blair opouští anglickou reprezentaci

Po více než devíti letech, kdy hájil barvy Anglie, "přestupuje" Robert Blair opět do skotského národního družstva. Vynikající deblista se dostal do sporu s Badminton England během letošních Her Commonwealthu a rozhodl se situaci řešit návratem do rodného Skotska. Nebyla to přitom jediná ztráta, kterou musel anglický svaz skousnout: na svou pozici rezignoval krátce před koncem roku také reprezentační kouč Andy Wood.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [04.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nejdelší výměna v historii dvouhry mužů: 108 úderů!

 Mistrovství světa přineslo mnoho napínavých zápasů, které rozhodovaly koncovky třetího setu. Ruku na srdce, měli byste po více než hodině hry na to zahrát výměnu čítající 108 úderů? Dvě minuty dlouhá výměna za stavu 20:18 ve ...

Mistrovství světa: kdo bude chybět?

Zdá se, že by na mistrovství světa měli startovat všichni nejlepší hráči. Není to ale tak docela pravda: stejně jako v minulých letech, i letos mnoho vyřadila zranění a také nominační kriteria. Titul tak neobhájí čínská singlista ...

Smíšená čtyřhra: parádní evropská disciplína

Zatímco v ostatních disciplínách jsou favority bez debat Asiaté, v mixu mohou na úspěch myslet také Evropané – ostatně Thomas Laybourn a Kamilla Rytter-Juhlová (Dánsko) dokonce obhajují loňský titul. O ten letošní se porvou s ...

Thomas Cup 2010: Čína porazila ve finále Indonésii 3:0

Zatímco finále Uber Cupu přineslo překvapení na úkor největšího favorita, ve finále Thomas Cupu Čína odehrála svou roli velkého favorita svědomitě. Za necelé tři hodiny porazila Indonésii 3:0 a stala se mistrem světa v soutěži ...

Porce kresleného humoru: vtipy s tematikou badmintonu

Zasmějte se spolu s námi a řadou známých komiksových postaviček: přinášíme výběr kreslených vtipů s badmintonovou tematikou.

Když do badmintonu vstoupí fyzika: v zimě létají míčky pomaleji

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč se nám v zimě zdají míčky pomalejší? Jak se liší zvuk smeče, dropu nebo říznutého úderu? Společně se Zuzkou Kvíčalovou odpovídáme na další várku fyzikálních otázek.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!