O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Adéla Molnáriová – 3. místo na Mezinárodním mistrovství ČR juniorů

Ve dnech od 14. - 16. listopadu 2008 se jako již tradičně konalo Mezinárodní mistrovství ČR juniorů. Já jsem se tohoto největšího juniorského turnaje u nás účastnila už po čtvrté a zároveň také naposledy, neboť od příští sezóny hraji už v kategorii dospělých.

Proto byl pro mě tento turnaj velmi důležitý, velká výzva a přání uspět - být „na bedně".

V Orlové jsem doma a hodně lidí mi tady fandí a já jsem jim to chtěla vrátit úspěšným výsledkem, kterým bych dokázala, že jejich starost a volný čas, který badmintonu v Orlové a okolí věnují, jim byl vrácen v podobě úspěchu hráče, který za Orlovou hraje.

Svým kvalitním obsazením přihlášených hráčů turnaj ověřil, co umím nejenom já, ale i všichni čeští juniorští badmintonisté.

V hracím poli 64 singlistech byla v čele „ruská lokomotiva" Romina Gabdullina, která svým výkonem předjela svůj věk (15) alespoň o tři stanice. Za ní jely ostatní „vagónky", vesměs z Ruska a Ukrajiny. Až poté bylo dovoleno, abychom mohly být za tuto lokomotivu připojeny i my, další hráčky ze startovacího pole.

Ale postupně, od prvního kola. V prvním kole jsem hrála s hráčkou z Polska, s mladou Danielou Kobeluch (21:11 a 21:6). Daniela přijela do Orlové na svůj první mezinárodní turnaj zkušeností získat a moc mě nepotrápila.

Ve druhém kole mě opět čekala hráčka z Polska, Ewa Piotrowska. Tato hráčka je již zkušenější. První set jsem zvládla bez větších problémů.Ve druhém setu jsem do stavu 20:14 měla hru pod kontrolou. Ovšem potom jsem po dvou vlastních chybách připustila ztrátu dobrého vedení a zápas jsem zdramatizovala. Naštěstí s dobrým koncem pro mě 22:20.

Ve třetím kole jsem se utkala s mladou, ale už hráčsky velmi šikovnou Alžbětou Bášovou. První set byl velice vyrovnaný a rozhodlo se až v napínavé koncovce, kdy Alžběta vedla 20:18, ale já jsem průběh hry nakonec zvrátila ve svůj prospěch. Druhý set jsem si už pohlídala a celkově vyhrála 2:0 na sety.

V boji o medaili mě vyzvala na souboj Slovinka Nika Koncut. Zápas byl těžký a nadmíru napínavý pro hráče a hlavně pro domácí fanoušky. Ve třetím setu, za stavu 20:13 pro Niku, nebylo v hale člověka, který by věřil v mé vítězství. Vlastně jeden se našel, trenér s ocelovými nervy a hlasivkami lodní sirény, který mě svým povzbuzováním dovedl k neuvěřitelnému obratu utkání a já jsem postupně srovnala na 20:20 a celý set nakonec vyhrála 23:21!

Zároveň bych se tímto chtěla omluvit svému druhému trenérovi Luďku Žídkovi, že má z těch nervů zase o pár vlasů méně.

V nedělním boji o finále jsem se střetla s již zmiňovanou ruskou hráčkou Rominou Gabdullinou a hladce jsem prohrála 0:2 na sety.

Organizačně i sportovně se turnaj velmi vydařil a budu na něj hodně dlouho vzpomínat - bylo to mé poslední juniorské mezinárodní mistrovství ČR a myslím, že jsem se se „svým" domácím turnajem rozloučila velmi dobře.

Adéla Molnáriová

Doporučit:


[23.03.2009]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS