O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

Memoriál Holobradého: Indonésie - ČR 3:2

Memoriál Holobradého, první turnaj GPA dospělých v nové sezóně, nabídl špičkovou podívanou. V konkurenci domácí špičky a hráčů z Indonésie, Slovenska i Kanady se prosadili na nejvyšší stupínek Megawati Gustiani Sari ve dvouhře žen a v mixu s Viki Indrou Okvanou, svůj hattrick "Mega" zkompletovala ve čtyřhře žen s Kateřinou Tomalovou. Z vítězství ve dvouhře mužů se radoval Lukáš Zevl, ve čtyřhře zvítězili první nasazení Josef Rubáš a Jaroslav Sobota.

Mezinárodní konkurence v pražské Vinoři: Megawati třikrát zlatá

Do tělocvičny ZŠ Vinoř se k prvnímu vrcholnému turnaji dospělých na domácí scéně sjela pestrá a kvalitní konkurence. Vedle našich nejlepších hráčů startovala na turnaji také dvojice Indonésanů, kteří hájí barvy Benátek nad Jizerou, hořovický Kanaďan Max Koreny a také početná skupina Slováků. Zahraniční hráči pořádně zahýbali pořadím všech disciplín a prosadili se do všech finálových zápasů. Pomyslný souboj především s již zmíněnými Indonésany, Viki Indrou Okvanou a Megawati Gustiani Sari, nakonec Češi právě díky druhé jmenované "prohráli" - Mega získala na turnaji zlato ve všech disciplínách.

Ve všech disciplínách přitom Megawati ztratila po setu: čeští soupeři však nebyli s to jí vzít ještě sadu druhou. Nejblíže k porážce ve dvouhře měla benátecká hvězda už v prvním kole, když musela čelit Miroslavě Vaškové. Po setech 21:15 20:22 a 21:16 však Megawati přece jen obhájila pozici turnajové dvojky, a pak už si vedla suverénně: postupně porazila Lucii Kolářovou, Kateřinu Tomalovou, Dominiku Koukalovou a ve finále i Lucii Havlovou.

Ve čtyřhře měly Megawati Gustiani Sari a Kateřina Tomalová namále v semifinále. V souboji se třetími nasazenými Monikou Erbenovou a Martinou Vackovou byly všechny sety vyrovnané až do koncovky, po výsledku 21:19 18:21 a 21:18 však postoupily favoritky. Ve finále pak benátecká extraligová dvojice už bez větších obtíží porazila své soupeřky z Meteoru, Hanu Kollarovou a Evu Titěrovou.

Zlatý hattrick zkompletovala Megawati s Viki Indrou Okvanou v mixu, když v pavouku vyřadila jak zkušený pár Martin Herout-Eva Titěrová, tak překvapení turnaje, Jakuba Zahrádku s Terezou Lajdovou. Druhé nejdelší finále nedělního programu proti sobě postavilo indonéský pár a hořovicko-plzeňskou dvojici Lukáš Zevl - Lucie Havlová. Po setech 21:17 16:21 a 21:14 a pětatřiceti minutých lítého boje se z vítězství radovali Indonésané.

Mezi muži vše podle předpokladů: vítězily nasazené jedničky

Dvouhra ani čtyřhra mužů nepřinesly zdánlivě žádné překvapení: prosadily se totiž nasazené jedničky. Byla za tím ale spousta boje a publikum ve Vinoři mohlo sledovat skutečně špičkové singly. Lukáš Zevl si na cestě za vavříny musel poradit se Zdeňkem Svátou, slovenskou posilou USK Plzeň Jurajem Vachálkem, či ve vynikající formě hrajícím Janem Vitverou. Opora Chemičky Ústí vzdorovala našemu reprezentantovi a rozhodnout musel až třetí set. Finále už bylo proti semifinálové "řežbě" procházkou růžovým sadem: Viki Indra Okvana nevydržel s Lukášem fyzicky a po prohraném setu 8:21 utkání vzdal.

Mezi zajímavé výsledky patří určitě i třetí místo Maxe Korenyho: Kanaďan už se ukázal v dobré formě na Benáteckém poháru, ve Vinoři udolal ve třech setech Jana Segeče a poradil si i s Josefem Kočím. Kdo ví, jak dlouho vydrží unikat lasům extraligových družstev...

Ve čtyřhře mužů zvítězili první nasazení Josef Rubáš a Jaroslav Sobota, bylo to ale pořádně napínavé: už v prvním zápase proti páru Jan Vitvera - Juraj Vachálek sehráli dvě těsné koncovky (21:18 a 21:19), a od druhého kola už hráli vždy na tři sety - postupně si poradili s dvojicemi Pavel Drančák - Max Koreny (16:21 21:18 a 21:19), sehraným proseckým párem Filip Stádník - Michal Svoboda (21:18 19:21 a 21:14), ve finále pak porazili slovenskou dvojici Marianů - Šulko a Smrek 21:11 17:21 a 21:16.

Kompletní výsledky finálových utkání Memoriálu Holobradého:

čtyřhra mužů: Josef Rubáš, Jaroslav Sobota (USK Plzeň) - Marian Smrek, Marian Šulko (Slovensko) 21:11 17:21 21:16
čtyřhra žen: Megawati Gustiani Sari, Kateřina Tomalová (Deltacar Benátky n. Jiz.) - Hana Kollarová, Eva Titěrová (Sokol Meteor Praha Radotín) 21:11 21:13
dvouhra mužů: Lukáš Zevl (BK 93 Hořovice) - Viki Indra Okvana (Deltacar Benátky n. Jiz.) 21:8, scr.
dvouhra žen: Megawati Gustiani Sari (Deltacar Benátky n. Jiz.) - Lucie Havlová (Sokol Plzeň Doubravka) 21:13 21:17
smíšená čtyřhra: Viki Indra Okvana, Megawati Gustiani Sari (Deltacar Benátky n. Jiz.) - Lukáš Zevl, Lucie Havlová (BK 93 Hořovice, Sokol Plzeň Doubravka) 21:17 16:21 21:14

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [19.09.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Evropské hry: závěrečné zápasy ve skupinách

 České reprezentanty na Evropských hrách v Baku čekají závěrečné duely základních skupin. Po postupu přitom zatím stále sahají jak singlisté, tak i naše páry v párových disciplínách. Nejtěžší to budou mít Pavel Florian a Ondřej ...

Evropské hry: Kopřiva s Florianem vyzvou dánský pár Boe-Mogensen

 Druhý hrací den Evropských her v Baku nabídne českým badmintonistům výjimečný souboj - Pavel Florian a Ondřej Kopřiva vyzvou nejlepší evropský pár Matthias Boe - Carsten Mogensen. Do akce jdou i ostatní Češi.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!