O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit Přerov.

Základní informace: termín turnaje a místo konání

Mistrovství České republiky je vrcholným turnajem domácího kalendáře. Vítězové jednotlivých disciplín získají 1200 bodů do republikového žebříčku, ale zejména tituly mistrů ČR pro sezónu 2010/2011. Letos se bude hrát už 51. ročník domácího šampionátu, hostitelským městem je Přerov. MČR je na programu ve dnech 4.-6. února, turnaj se bude konat ve sportovní hale TJ Spartak (U tenisu 16). U příležitosti turnaje proběhne také slavnostní večer, během nějž budou vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty roku (v dospělé i juniorské kategorii), nejlepší trenéry, počin roku a uvedení do síně slávy českého badmintonu. "Turnaj začne v pátek ve 12 hodin slavnostním zahájením. V sobotu připravujeme „Slavnostní večer“, kde bude vyhlášena anketa Badmintonista roku 2010. Na kulturně-společenský program jsme si pozvali několik účinkujících, kteří významně reprezentují naše město. Vstupenky na Slavnostní večer si mohou zájemci předem objednat. Během turnaje bude v hale prodejní prezentace firmy YONEX a stánek firmy Vinium Velké Pavlovice," uvedl v rozhovoru pro Czechbadminton Ing. Jiří Pavelka.

Oficiální turnajový web najdete na adrese mcrprerov.cz.

Jak si koupit lístky a co uvidíte

Základní informace pro diváky uvádějí přímo oficiální stránky: "Hala je otevřená pro diváky v souladu s časovým rozpisem po celou dobu konání turnaje. Vstupné na jeden hrací den stojí 30,- Kč (pátek nebo sobota), vstupné na finálové zápasy 50,- Kč (neděle). Prodej vstupenek při vstupu do haly." Podrobný popis, jak se do haly dostat, si můžete přečíst na této stránce.

Pokud se rozhodnete MČR navštívit osobně, uvidíte souboje hráčů domácí špičky. Turnaj otevírá v pátek 4. února ve 12:00 slavnostní zahájení, následují zápasy prvních kol všech disciplín (v mixu se pavouk dohraje až do druhého kola). Nejnabitější program nabídne sobota: od 9 hodin poběží zápasy všech disciplín tak, aby byly dohrány až do finále. V neděli v 9:30 pak začíná finálový den: postupně proběhne pět finálových zápasů jednotlivých disciplín a český badminton pozná nové mistry.

Tituly z loňska obhajují Petr Koukal ve dvouhře mužů, Kristína Ludíková ve dvouhře žen, Jakub Bitman a Alžběta Bášová ve smíšené čtyřhře, Jakub Bitman a Pavel Drančák ve čtyřhře mužů a Hana Kollarová s Martinou Benešovou ve čtyřhře žen. V akci ale vedle olympioniků uvidíte i další naše hráče, kteří se účastní světových a evropských turnajů, ty nejlepší z domácího žebříčku a hvězdy české extraligy.

Pokud se rozhodnete sledovat turnaj pouze virtuálně, můžete tak učinit prostřednictvím oficiálního webu, který by měl být updatován informacem ia fotografiemi, na Facebookové stránce šampionátu. Aktuální výsledky se budou objevovat na známém webu Tournamentsoftware a články, rozhovory a další informace naleznete na oficiálním webu ČBaS a samozřejmě také zde, na BadmintonWeb.cz.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Nejlepší v Česku: Indonésané jsou k nezastavení

S koncem června zveřejnil Český badmintonový svaz konečné žebříčky za sezónu 2009/2010. Kdo byl nejlepší na domácích turnajích jednotlivých kategorií? Doslova k neporažení byli indonéští badmintonisté, kteří hájí barvy Benátek nad ...

Fantastický posun: Kristína Gavnholt je 28. na světě

Dobré turnajové výsledky posledních měsíců včetně 5. příčky na evropském šampionátu vynesly Kristínu Gavnholt až na 28. místo světového žebříčku!

Konečné žebříčky: kdo jsou naši nejlepší?

Sezóna 2010/2011 je v českém badmintonu definitivně u konce. Kteří hráči ovládli domácí žebříčky a získali nejvíce bodů v jednotlivých disciplínách?

Petr Koukal: čínskému tréninku chybí intenzita

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal absolvoval po Sudirman Cupu tréninky v čínském městě Kunming. Na svých stránkách přinesl také zajímavé postřehy, v čem se liší čínský trénink od toho evropského...

Kauza: Divoké karty pro MČR dostali všichni žadatelé

Domácí badmintonovou scénou hýbe v posledních dnech kauza udílení divokých karet na mistrovství ČR dospělých. ČBaS totiž povolil start všem žadatelům, a to i přesto, že tím byl překonán maximální povolený počet daný rozpisem ...

Příprava na republiku: jak trénuje Petr Koukal

Nejlepší český singlista podle mezinárodního žebříčku zveřejňuje na své facebookové stránce videa z přípravy na vrchol domácí sezóny – mistrovství České republiky. Sledujte, jak se připravuje profesionál.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!