O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

51. MČR dospělých bude hostit Přerov

Blíží se vrcholná událost českého badmintonu, tedy alespoň na domácí scéně: 51. mistrovství České republiky dospělých. Turnaj, kde si ti nejlepší rozdělí tituly šampionů a mistrovské medaile, bude letos poprvé v historii hostit Přerov.

Základní informace: termín turnaje a místo konání

Mistrovství České republiky je vrcholným turnajem domácího kalendáře. Vítězové jednotlivých disciplín získají 1200 bodů do republikového žebříčku, ale zejména tituly mistrů ČR pro sezónu 2010/2011. Letos se bude hrát už 51. ročník domácího šampionátu, hostitelským městem je Přerov. MČR je na programu ve dnech 4.-6. února, turnaj se bude konat ve sportovní hale TJ Spartak (U tenisu 16). U příležitosti turnaje proběhne také slavnostní večer, během nějž budou vyhlášeny výsledky ankety o nejlepší badmintonisty roku (v dospělé i juniorské kategorii), nejlepší trenéry, počin roku a uvedení do síně slávy českého badmintonu. "Turnaj začne v pátek ve 12 hodin slavnostním zahájením. V sobotu připravujeme „Slavnostní večer“, kde bude vyhlášena anketa Badmintonista roku 2010. Na kulturně-společenský program jsme si pozvali několik účinkujících, kteří významně reprezentují naše město. Vstupenky na Slavnostní večer si mohou zájemci předem objednat. Během turnaje bude v hale prodejní prezentace firmy YONEX a stánek firmy Vinium Velké Pavlovice," uvedl v rozhovoru pro Czechbadminton Ing. Jiří Pavelka.

Oficiální turnajový web najdete na adrese mcrprerov.cz.

Jak si koupit lístky a co uvidíte

Základní informace pro diváky uvádějí přímo oficiální stránky: "Hala je otevřená pro diváky v souladu s časovým rozpisem po celou dobu konání turnaje. Vstupné na jeden hrací den stojí 30,- Kč (pátek nebo sobota), vstupné na finálové zápasy 50,- Kč (neděle). Prodej vstupenek při vstupu do haly." Podrobný popis, jak se do haly dostat, si můžete přečíst na této stránce.

Pokud se rozhodnete MČR navštívit osobně, uvidíte souboje hráčů domácí špičky. Turnaj otevírá v pátek 4. února ve 12:00 slavnostní zahájení, následují zápasy prvních kol všech disciplín (v mixu se pavouk dohraje až do druhého kola). Nejnabitější program nabídne sobota: od 9 hodin poběží zápasy všech disciplín tak, aby byly dohrány až do finále. V neděli v 9:30 pak začíná finálový den: postupně proběhne pět finálových zápasů jednotlivých disciplín a český badminton pozná nové mistry.

Tituly z loňska obhajují Petr Koukal ve dvouhře mužů, Kristína Ludíková ve dvouhře žen, Jakub Bitman a Alžběta Bášová ve smíšené čtyřhře, Jakub Bitman a Pavel Drančák ve čtyřhře mužů a Hana Kollarová s Martinou Benešovou ve čtyřhře žen. V akci ale vedle olympioniků uvidíte i další naše hráče, kteří se účastní světových a evropských turnajů, ty nejlepší z domácího žebříčku a hvězdy české extraligy.

Pokud se rozhodnete sledovat turnaj pouze virtuálně, můžete tak učinit prostřednictvím oficiálního webu, který by měl být updatován informacem ia fotografiemi, na Facebookové stránce šampionátu. Aktuální výsledky se budou objevovat na známém webu Tournamentsoftware a články, rozhovory a další informace naleznete na oficiálním webu ČBaS a samozřejmě také zde, na BadmintonWeb.cz.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.01.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Finále MČR dospělých - videozáznam

 Vraťte se ještě jednou k vrcholným okamžikům českého republikového šampionátu a prohlédněte si záznam všech pěti finálových utkání ve vysoké kvalitě. 

První den mistrovství světa: tři české postupy

 Úspěšný první den prožili čeští reprezentanti na mistrovství světa v Dánsku. Do druhého kola se po výhrách podívají singlisté Kristína Gavnholt a Petr Koukal i mixový pár Alžběta Bášová-Jakub Bitman. 

MS: Petr Koukal podlehl Viktoru Axelsenovi ve dvou setech

 Podle očekávání dopadl zápas prvního kola dvouhry na mistrovství světa v Jakartě. Petr Koukal se držel v první sadě až do stavu 14:14, nakonec ale podlehl dánskému favoritovi Viktoru Axelsenovi 14:21 a 11:21.

Evropské hry: dnes budou ve hře Koukal, Gavnholt a Bitman s Bášovou

 Petr Koukal a Kristína Gavnholt po úspěšném postupu ze skupiny dnes budou hrát své zápasy vyřazovací části mezi 16 nejlepšími singlisty. V Baku se pak v závěrečném duelu skupiny představí i mix Jakub Bitman-Alžběta Bášová.

MMČR: Jakub Bitman a Alžběta Bášová budou hrát finále mixu!

 Našim se na mezinárodním mistrovství ČR už tradičně daří. Petr Koukal ve dvouhře dokázal vyřadit nedávného vítěze Polish International, největšího úspěchu ovšem dosáhli Jakub Bitman s Alžbětou Bášovou, kteří se přes tchajwanské ...

Badmintonista roku 2012: výsledky výroční ankety

 Každoročně vyhlašovaná anketa o nejlepšího badmintonistu roku odhalila své výsledky během slavnostního večera na MČR v Mostě. Badmintonistou roku se stal Jan Fröhlich, mezi ženami to byla Kristína Gavnholt. 


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportobchod.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS