O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

44. Yonex Portuguese International Championships

Mezinárodní mistrovství Portugalska se hraje v Caldas da Rainha, což je pětadvacetitisícové městečko, přibližně deset kilometrů od Atlantského oceánu. Jakoby mořský vítr odvál naděje českých hráčů na úspěch. Tři čeští reprezentanti - Jan Fröhlich, Pavel Florián, Jakub Bitman - vyhráli sice nejméně jeden zápas, Pavel dokonce dva, ale více než dvě pátá místa pro české hráče z toho nebyla. 

 

Nicméně aby nedošlo k mýlce, páté místo Pavla Floriána ve dvouhře a Jana Fröhlicha ve čtyřhře, kde nastupoval spolu se švýcarským spoluhráčem Kevinem Jossem, jsou velmi dobré výsledky. Pro Jana se navíc jedná o povzbuzení před Sudirman Cupem, mistrovstvím světa smíšených družstev, kam se spolu se svými týmovými kolegy 8. 5. vydá.

 

Komu přinesl vítr z oceánu štěstí? Byla to různorodá skupina hráčů.

 

Jen Švédové měli ve finále po dvou reprezentantech. A právě Švédové budou našimi soupeři na zmíněném Sudirman Cupu - a bude to pořádně těžký zápas, soudě alespoň podle výsledků v Portugalsku.

 

Jak Magnus Sahlberg (na fotografii), tak pár Emilie Lennartson - Emma Wengberg totiž svá finále vyhráli.

 

Magnus sehrál možná životní turnaj. Jako nenasazený prošel k výhře se ztrátou jediného setu v pěti zápasech, ve finále přehrál druhého nasazeného Christiana Linda Thomsena (Dánsko) 21:11 a 21:16.

 

Blonďatý švédský pár Emelia - Emma psal docela jiný příběh. Jako první nasazené šly za titulem od prvních výměn prvního kola. Zadrhly se jen ve finále, když nezvládly koncovku druhého setu s finskou dvojicí Sanni Rautala - Noora Virta, ale vzhledem k tomu, že první a třetí set byl pevně v jejich režii, nemusela je ztráta prostřední hry mrzet - 21:10, 20:22 a 21:12.

 

Stejnou disciplínu mezi muži ovládl „španělský" pár Ruben Gordown Khosadalina - Stenny Kusuma; jak už z jmen poznáte, jsou to Španělé jako je autor tohoto článku Tuareg. Ruben a Stenny si zahráli „finále" už ve čtvrtfinále, kde prvním nasazeným Polákům Lukaszi Morenovi a Michalu Rogalskému utekli z mečbolu. Ale pohled do očí porážce je zocelil natolik, že další dva zápasy vyhráli snadno a s přehledem.     
 

Lukasz Moren (na fotografii s Natalií Pocztowiak) si zklamání z prohraného čtvrtfinálového zápasu čtyřhry mužů vynahradil ve smíšené čtyřhře, kde spolu s Natalií vytvořili nejlepší pár na turnaji. Poměrně pohodovou projížďku turnajem zakončili finálovou výhrou nad ruským překvapením soutěže, párem Nikita Chakimov - Ljubov Chudenceva poměrem 21:13 a 21:14.

 

Ve výčtu vítězů zbývá zmínit už jen mistryni Anglie - Jill Pittard přidala k vítězství na národním šampionátu další cenný úspěch, vítězství na  44. Yonex Portuguese International Championships. Ale portugalští diváci z toho dvakrát radost neměli. Spíše ani jednou. Jill totiž ve finále porazila ve dvou setech domácí naději Telmu Santos 21:16 a 21:14.

 

Přehled finálových zápasů

 

Magnus Sahlberg (Švédsko) vs. Christian Lind Thomsen (Dánsko) 21:11 a 21:16

 

Jill Pittard (Anglie) vs. Telma Santos (Portugalsko) 21:16 a 21:14

 

Ruben Gordown Khosadalina, Stenny Kusuma (Španělsko) vs. Laurent Constantin, Sebastian Vincent (Francie) 21:12 a 21:11

 

Emelie Lennartson, Emma Wengberg (Švédsko) vs. Sanni Rautala, Noora Virta (Finsko) 21:10, 20:22 a 21:12

 

Lukasz Moren, Natalia Pocztowiak (Polsko) vs. Nikita Chakimov, Ljubov Chudenceva (Rusko) 21:13 a 21:14

Doporučit:


[09.06.2009]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS