O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

2. ligu uzavřelo poslední kolo, do baráže jde Liberec a Brno

V uplynulém víkendu uzavřelo poslední kolo druhou nejvyšší domácí soutěž. 2. liga se hraje ve dvou skupinách po sedmi týmech, vítězové skupiny Západ a Východ postupují do baráže o dvě místa v nejvyšší soutěži proti 7. družstvu 1. ligy. O vítězi západní skupiny bylo už rozhodnuto, v konkurenci Doubravky a Kladna si vítězství vybojovala Slavia TU Liberec. Ve východní skupině byla situace dramatičtější, možnost hrát o prvoligovou příslušnost nakonec získalo družstvo Sokol Brno-Jehnice B. Soupeřem těchto týmů bude v baráži Chemička Ústí n. L.

Výsledky posledního kola 2. ligy (skupiny o postup):
Sokol Plzeň Doubravka – BaC Esiko Kladno 4:4
Sokol Plzeň Doubravka – Slavia TU Liberec 4:4
Slavia TU Liberec – BaC Esiko Kladno 6:2
SK Badminton Přerov – Sokol Brno Jehnice B 0:8
SK Badminton Přerov – Tatra Kopřivnice 3:5
Sokol Brno Jehnice B – Tatra Kopřivnice 6:2

V baráži o první ligu se tedy 15. května střetnou oddíly TJ Chemička Ústí nad Labem (sedmý tým tohoto ročníku nejvyšší soutěže), Slavia TU Liberec a Sokol Brno Jehnice B.

Chemička Ústí spoléhá především na své odchovance. Jádro týmu tvoří bratři Jan a Jakub Vitverové, ústečtí spoléhají na talentované juniorky Petru a Lucii Pilařovy a Lucii Grimmovou. Jediným hostujícím hráčem je jednička týmu, proboštovský Martin Nevečeřal, sestavu doplňují zkušení Miroslav Oros a Vojtěch Hájek.

Také Slavia TU Liberec staví především na mladých hráčích. Mezi ně patří Mirko Šída, Jan Slatinský či Ivo Stoklas, mužskou část sestavy dále tvoří Rostislav Peníška a Adam Hobzik. Vedle liberecké Evy Davidové pak dres vysokoškolského klubu hájí také slovenská posila Barbora Bobrovská.

Sokol Brno Jehnice B je tým z větší části složený z hráčů, kteří hráli za Brno první ligu loni – těmi jsou například Michal Weinbrenner, Stanislav Bernacik, David Pokorný či Ondřej Král, na soupisce jsou dále i Radim a Martin Dvořákovi. Brno má silnou ženskou část sestavy – jeho barvy hájí Martina Vacková a Ivana Sahánková.

Pro úplnost dodejme pohled do spodních pater druholigové tabulky – do příslušných krajských přeborů sestupují družstva SK Prosek Praha B a TJ Montas Hradec Králové. O jedno uvolněné místo v západní a východní skupině druhé ligy se utkají vítězové příslušných krajských přeborů v kvalifikaci, její termín je stejný jako termín baráže o první ligu.

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [24.03.2010]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuze
Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!

O projektu | Kontakty | Odkazy | Nabídka pro firmy | Reklama na serveru | RSS


Partneři: Yonex - nejlepší vybavení na badminton | Badmintonové rakety nakoupíte výhodně na Sportega.cz | Test kolečkových bruslí | Badmintonové rakety Victor | Trápí vás Pepa Mech | SportServisOáza


2006-2018 © Všechna práva vyhrazena. Jakékoliv použití materiálů z tohoto webu je možné pouze s výslovným souhlasem autorů RSS