O badmintonu víme vše, je to naše hra!

diskuze

e-shop

1. liga: stoprocentní jsou týmy Mostu, Orlové a Doubravky

Sokol Plzeň Doubravka, TJ Orlová-Lutyně a nováček druhé nejvyšší soutěže Super Stars Most jsou týmy, které zatím drží v 1. lize stoprocentní bilanci. Po prvním kole mají na kontě dvě výhry a plný počet bodů.

1. liga je naší druhou nejvyšší soutěží. Účastní se jí čtrnáct celků, které jsou rozděleny do východní a západní skupiny podle krajské příslušnosti. Sedm týmů v jednotlivých skupinách sehraje nejprve jedno utkání každý s každým. Pak se tabulka rozdělí na tříčlennou skupinu o vítězství a čtyřčlennou skupinu o záchranu (v nadstavbové části hrají všechny týmy v rámci skupiny proti sobě 2x). Sestupuje vždy poslední tým dané skupiny, naopak vítězové se mohou zúčastnit baráže o extraligu.

Západní skupina: těsné, ale cenné výhry Plzeňanů a Mosteckých

Super Stars Most jsou nováčkem první ligy a na svém webu vyhlásili jako předsezónní cíl záchranu. O to větší radost musela v severočeském týmu zavládnout po odehrání prvního kola: celku složenému z trojice polských posil a skupiny vlastních odchovanců se podařilo přehrát rezervu Benátek nad Jizerou a béčko BaC Esiko Kladno shodně 5:3. Společně s mladším z dvojice mosteckých oddílů vévodí tabulce západní skupiny také Sokol Plzeň Doubravka. Západočeši získali na hostování dvojici posil z pražských Spojů a jednu z Liberce, všechny posily mají křestní jméno Jan: Štika, Bednář a Zajíček. Doubravka v domácím prostředí porazila Chemičku Ústí nad Labem a SKB Český Krumlov a výrazně tak nakročila k účasti ve skupině o vítězství.

tabulka západní skupiny a přehled utkání

Zklamáním jsou zatím výkony loni předních týmů: SKB Český Krumlov oslabený o Romana Hniličku získal v Plzni jedinou remízu, Chemička Ústí se podle všeho obtížně srovnává s odchodem své hlavní opory Jana Vitvery a zatím okupuje s bilancí pouhých dvou bodů předposlední místo. Ještě o skóre za ústeckými je rezerva Kladna, ta ale může spoléhat na zkušenosti párařů Jana Jiráska a Pavla Kubiše a určitě bude v dalších kolech bodovat.

Východní skupina: bodovala také třináctiletá Světničková!

Východní skupině po prvním kole vévodí celek TJ Orlová-Lutyně. Tým, který se pravidelně drží v popředí tabulky, odstartoval i letos bezvadně: v Ivančicích dokázal zdolat domácí tým 5:3 a Montas Hradec Králové dokonce 6:2. Oporou Orlové budou jistě talentovaní junioři z vlastní líhně v čele s Vojtěchem Šelongem a Janou Žwakovou. S bilancí jedné výhry a jedné remízy se o druhé místo dělí rezervy extraligových celků: Sokol Dobruška B a Sokol Veselý Brno Jehnice B. Jehničtí po odchodu některých hráčů (Ondřej Král, Martina Vacková) vsadili na mládí a také zahraniční posily: v prvním kole za ně startovali třeba Adam Mendrek nebo Michal Světnička. O sázce na mládí hovoříme ale především proto, že ženskou část sestavy tvořila jediná dívka: vedoucí hráčka aktuálního žebříčku kategorie U15, teprve třináctiletá (!) Monika Světničková. A při své premiéře mezi dospělými, navíc na ligové úrovni, si vedla skvěle – v utkání proti Přerovu zaznamenala bod ve dvouhře i mixu a pomohla Jehnicím k hladké výhře 7:1...

Na chvostu tabulky se zatím krčí BC Ivančice – v prvním kole jim nepomohl k bodům ani přestup Davida Pokorného z Brna, ani domácí prostředí. Pouze jedinou remízu mají zatím na svém kontě týmy Přerova a Hradce Králové.

tabulka východní skupiny a přehled utkání

Doporučit:


Autor: Tomáš Krajča [18.10.2011]

Diskuze k článku


Žádný příspěvek zatím nebyl do diskuze vložen.

Vložit nový příspěvek do diskuzeSouvisející články

Žebříček oddílů podle práce s mládeží: s náskokem vede Astra

Český badmintonový svaz zveřejnil žebříček oddílů podle úspěšnosti jejich práce s mládeží. Ten slouží především k rozdělení dotace pro dvacítku nejlepších klubů, ale zároveň umožňuje získat přehled o tom, kdo má nejlepší juniory a ...

Yonex Czech International: kvalifikace našim nevyšla

V Brně dnes startuje hlavní soutěž mezinárodního mistrovství České republiky. Včerejší kvalifikace domácím barvám žádný postupový úspěch bohužel nepřinesla.

Yonex Cup: mezinárodní turnaj mládeže v Brně

V Brně-Jehnicích se o víkendu 23.-24. října konal třetí ročník mezinárodního turnaje mládeže kategorií U13 a U15. Při účasti našich a slovenských hráčů se dařilo chlapcům z Liberce a Jižních Čech a dívkám z hlavního města.

Yonex & Sportobchod finále play-off extraligy smíšených družstev 2011

Extraliga se blíží svému finále: o víkendu 9.-10. dubna se v tělocvičně ZŠ Vinoř utkají čtyři nejlepší týmy o mistrovský titul. Stane se vítězem Brno, Benátky, Meteor nebo Dobruška? Přijďte se podívat na bitvu o pohár mistrů ČR!

Vítězi extraligy se v dramatickém finále play-off staly Benátky nad Jizerou

Finálový turnaj extraligy smíšených družstev nabídl dramatické a vyrovnané souboje čtyř předních českých týmů. Z titulu se radují Benátky nad Jizerou, které ve finále porazily Brno-Jehnice poměrem 5:3.

Videozáznam utkání: Benátky – Meteor A 6:2

Sledujte videozáznam extraligového utkání mezi družstvy BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou a Sokol Meteor Praha Radotín A. Benátečtí dokázali v domácím prostředí zvítězit 6:2. Videopřenos realizovala společnost TVCOM.


Prověřené badmintonové haly s komentáři:

Badminton Praha | Badminton Brno 
Badminton Ostrava 

Pravidla badmintonu

 

Badmintonový zpravodaj

  • Nechte si pravidelně zasílat nejzajímavější novinky ze světa badmintonu!